Kısıtlamayı ihlal etti, savunası pes dedirtti: İzin belgem yok ama WhatsApp grubumuz var

Bursa'da  koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden Emre K. minibüsle yolculuk etti. Polis ekiplerine "İzin belgem yok ama 'WhatsApp' grubumuz var. Ben de minibüsçüyüm" diyen Emre K.'ye 3 bin 150 TL ceza yazıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2020 17:20
Değiştirme Tarihi: 20.12.2020 17:20
Kısıtlamayı ihlal etti, savunası pes dedirtti: İzin belgem yok ama WhatsApp grubumuz var

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kent genelinde uygulama noktaları oluşturdu. Yıldırım'ın Otosansit Kavşağı’ndaki kontrol noktasında şehir içi yolcu taşımacılığı yapılan otobüs ve minibüsleri denetleyen ekipler, yolcuların izin belgelerini inceledi. Ekipler, belgeleri olmayan yolculara ise cezai işlem uyguladı.

Denetimler sırasında minibüste yolculuk eden E.K.’nin izin belgesini gösterememesi üzerine ekipler, araçtan indirdi. Polise minibüsçü olduğunu ve eve gideceğini söyleyen E.K., hiçbir yazılı izin belgesi gösteremedi. E.K., “İzin belgem yok ama 'WhatsApp' grubumuz var, olmaz mı? Ben de minibüsçüyüm” diyerek polisleri ikna etmeye çalıştı. Ekipler, E.K.’ye 'sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal'den 3 bin 150 TL ceza kesti. (DHA)

Etiketler: bursa - kısıtlama - ceza - WhatsApp