Kısıtlamaya rağmen Caddebostan sahilinde yoğunluk

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen güzel havayı fırsat bilen İstanbullular Caddebostan sahiline adeta akın etti.

Yayınlanma Tarihi: 31.01.2021 18:01
Değiştirme Tarihi: 31.01.2021 18:01
Kısıtlamaya rağmen Caddebostan sahilinde yoğunluk

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması devam ederken, Kadıköy'de sıcak havayı fırsat bilen İstanbullular kısıtlamayı ihlal ederek Caddebostan sahiline geldi.

KALABALIK DRONE İLE GÖRÜNTÜLENDİ

Sahile gelenlerden bazıları spor yapıp, bisiklete bindi. Bazı vatandaşlar ise sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak banklara oturup sohbet etti. Bazıları evcil hayvanlarını denizde serinletirken, bazı vatandaşlar ise fotoğraf çekildi. Sahildeki kalabalık drone ile havadan görüntülendi.

Özel çocuğuyla sahile gelen Süreyya Çetin, “Benim oğlum otizm hastası olduğu için izinli bir şekilde sahile getirdik. Biz özel çocuklu aileler olarak bıktık usandık. Benim çocuğum Emir 9 aydır özel eğitimine gidemiyor. Sokağa çıkartamaz olduk. Çocuğumda korkular oluşmaya başladı. Özel ailelerin en sıkıntılı dönemi, biz virüsten korkuyoruz. Bize bir şey olursa çocuklarımıza bakacak kimse yok” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEMEK LAZIM"

Kurallar konusunda her şeyin devletten beklenilmemesi gerektiğini ifade eden Çetin, “Caddebostan sahil, parklar her yer inanılmaz kalabalık, insanlarımız kurallar konusunda çok gevşek olmaya başladı. Her şeyi devletten beklemeyelim, biraz kendimiz çabalayalım. Biliyoruz ki bir virüs var. Gözle görmediğimiz için neden inanmıyoruz. Yani birisinin ailesinden biri hayatını kaybedince mi inanacağız. Devlet nereye kadar yetişebilir. Caddebostan sahilde kahve içen, çay içen, sohbet eden, motosikletleriyle yarış yapanlar da var. Her şey var diyebilirim“ diye konuştu. (İHA)