Kısıtlamalar sonrası Tunceli'de vaka sayısı yüzde 75 düştü: 2 ilçede ise sıfırlandı

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde uygulanan kısıtlamalar ve tedbirler, Tunceli'de çok olumlu sonuçlar verdi. Vaka sayısısının yüzde 75 düştüğü Tunceli'de, 2 ilçede de vaka sayısının sıfırlandığı ifade edildi. İşte Tunceli koronavirüs vaka sayılarıyla ilgili ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2021 10:54
Değiştirme Tarihi: 08.01.2021 10:54
Kısıtlamalar sonrası Tunceli'de vaka sayısı yüzde 75 düştü: 2 ilçede ise sıfırlandı

Aralık ayından bu yana Türkiye geneline uygulanan kısıtlamalar ve salgınının önüne geçmek için hayata geçirilen tedbirler Tunceli'de olumlu etkisini gösterdi. Tunceli'nin Ovacık ve Hozat ilçelerinde 10 gündür yeni pozitif vaka görülmezken, genel düşüşün yüzde 75 olduğu vurgulandı. 

'VAKA SAYISI 2 İLÇEDE SIFIRLANDI'

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Çağdaş Özdemir, uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının bu düşüşte büyük etkisi olduğunu vurgulayarak, "Aralık ayında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilimizde yüzde 75'lik bir azalma gerçekleşti. Bunda alınan önlemlerin, sokağa çıkma kısıtlamalarının büyük katkısı var. Bu konudaki desteklerinden dolayı tüm vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Gerekli destekleri ve katkıları sağladılar ve vaka sayısını düşürdüler. Ovacık ve Hozat ilçelerimizde yaklaşık 10 gündür yeni vaka görülmemektedir. Diğer ilçelerimizde ve Mazgirt ilçemizde vaka artışı vardı ancak şu anda merkez hariç diğer ilçelerimizde tek haneli aktif vakalarımız bulunuyor. Önümüzdeki bir hafta içerisinde yeni vakalarımız çıkmazsa o ilçelerde de vaka sayısı sıfırlanacak" diye konuştu.

Kaynak: DHA