Kısıtlamada dışarı çıktılar, cezadan kaçamadılar: Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödedik

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaya uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulandı. Beşiktaş'ta simit almak için dışarı çıktıklarını belirten iki arkadaş, 'Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödemiş olduk' ifadelerini kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 21.02.2021 10:08
Değiştirme Tarihi: 21.02.2021 10:08
Kısıtlamada dışarı çıktılar, cezadan kaçamadılar: Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödedik

Covid-19 salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaların denetimi için emniyet güçleri sokaklardaydı. Sahilde yürüyenleri tek tek durduran ekipler, kimlik, çalışma belgesi ve pasaport kontrolü yaptı. Kısıtlamaya rağmen sahilde yürüyüş ve spor yapan kişilere polis ekiplerince on binlerce liralık para cezası kesildi.

Corona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen denetimde durdurulan iki kişi, yurt dışından geldikleri için uygulamadan haberleri olmadığını söyledi. İki arkadaş daha sonra hem spor yapmak hem de simit, açma almak için dışarı çıktıklarını itiraf etti. İkiliye market alışverişi için belirlenen saatler dışında dışarıda oldukları için Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefetten toplam 6 bin 300 TL ceza kesildi. Yurt dışından yeni geldiğini söyleyen Halit Er, “Burada kalıyoruz zaten. Hem yürüyüş yapacağız hem de bir şeyler alacağız. Az önce çıktık, şuradan bir şeyler alıp atıştırıp tekrar evimize dönecektik. Yeni geldiğim için bilmiyordum. Yapacak bir şey yok, emir demiri keser. Biz de kanunlara uyacağız. Bilmeden istemeyerek böyle bir hata yaptık. Sonuçta herkes görevini yapıyor, hepimizin kurallara uyması gerekiyor” dedi.

Arkadaşı Emir Emirhanoğlu ise, “Hava bugün çok güzel, geçen hafta çok kötüydü kar yağmıştı. Arkadaşım bu güzel havayı bulmuşken spor yapmak istedi, ben de bir şeyler alayım dedim. Ama burada bu kadar polis olacağını tahmin etmemiştim, bizim için sürpriz oldu. Hemen geri döneceğiz. Poğaça simit almak için dışarı çıktık, onlar kabataslak 10 TL tutsun diyelim. Üç poğaça iki simidi 6 bin 10 TL’ye almak zorunda kaldık. Başımıza ilk defa böyle bir şey geldi, demek ki gerçekmiş. Poğaça simitçi de bulamadık, doğru eve dönüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA