Kısıtlamada arkadaşıyla yakalandı, muhasebeciyim dedi

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasında polis denetiminde durdurulan bir araçta 2 kişi yakalandı. Muhasebeci olduğunu ve iş yerinin Bahçelievler’de bulunduğunu belirten şahıs ve yanındaki arkadaşı dolaşma izni olmadığı için para cezası aldı.

Yayınlanma Tarihi: 03.01.2021 17:29
Değiştirme Tarihi: 03.01.2021 17:29
Kısıtlamada arkadaşıyla yakalandı, muhasebeciyim dedi

Esenyurt’ta kısıtlama günü çeşitli bahanelerle sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 7 kişiye 3 bin 469’ar lira idari para cezası kesildi. Ceza yazılanlar arasında bir kişi ise, muhasebeci olduğu söyleyerek yanındaki arkadaşıyla dolaşırken polisin uygulamasına takıldı.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Esenyurt’ta polis ekipleri denetim gerçekleştirdi. Ahmet Arif Caddesi üzerinde de yapılan denetimlerde izinsiz ve geçersiz bahane ile dışarı çıkan 7 ayrı kişinin hakkında 3 bin 469’ar lira idari para cezası tutanağı düzenlendi.

UYGULAMADA DURDURULDU, 2 GÜN ÖNCEKİ HASTANE BARKODUNU GÖSTERDİ

Yapılan uygulamada 2 yabancı uyruklu şahısta durduruldu. Durdurulan şahıslar, polise 2 gün önce alınan hastane barkodunu göstererek cezadan kaçmaya çalıştı.

ARKADAŞIYLA DOLAŞIRKEN YAKALANDI

Polisin durdurduğu bir araçta ise 2 kişi arkadaşıyla dolaşırken yakalandı. Polisin neden dışarıda olduğu sorusuna vatandaş muhasebeci olduğunu ve iş yerinin Bahçelievler’de bulunduğunu belirtti. Bu kişi ve yanındaki izni olmadan dolaşan arkadaşı hakkında da idari para cezası tutanağı düzenlendi.