Kısıtlama öncesi sahillerde şaşkına çeviren yoğunluk!

Koronavirüs kapsamında sokağpa çıkma kısıtlaması öncesinde Kadıköy Caddebostan Sahili'nde insanların sosyal mesafeyi hiçe sayarak oturması ve birçok kişinin maske takmaması şaşkınlık yarattı.

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2020 18:37
Değiştirme Tarihi: 28.11.2020 18:37
Kısıtlama öncesi sahillerde şaşkına çeviren yoğunluk!

Kadıköy Caddebostan Sahili'nde sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde yoğunluk yaşandı. Güneşi de gören İstanbullular buraya geldi. Sahile gelen ve çoğunluğunu gençlerin oluştuğu vatandaşlar, yürüyüş yaptı, bisiklete bindi.

Bazıları ise çimlerde veya deniz kenarına oturdu. Zaman zaman sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği gözlendi.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAMP SANDALYELERİYLE BEYLİKDÜZÜ SAHİLİNE AKIN ETTİLER

Koronavirüs salgının önüne geçmek için kafe ve restoranlarda oturmak yasaklandı ancak güneşli havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar kamp sandalyelerini alıp Beylikdüzü Sahili'ne akın etti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeyle kafe ve restoranlarda oturarak yeme ve içme yasaklandı. Ancak güneşli havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar kamp sandalyelerini alarak Beylikdüzü sahiline akın etti.

Birçok kişinin sahil şeridinde maske takmadığı, sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü. Öte yandan hem güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen hem de salgından korunmaya çalışanlar ise otomobillerinin içinde oturdu.

Haber ile ilgili metin girin!.

SİLİVRİ'DE DE AYNI GÖRÜNTÜLER

Silivri'de vatandaşlar koronavirüsü hiçe sayıp sahillere gitti. Sahilde kalabalık oluşturan vatandaşlar zaman zaman sosyal mesafe kuralını da ihlal etti.