Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri ne zaman yatacak?

Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağını merak eden yüz binlerce vatandaş, konuyla alakalı sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayı kısa çalışma ve işsizlik maaşı ödemelerinin hesaplara yatacağı tarihi açıkladı. Peki, kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri ne zaman yatacak?

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2021 13:18
Değiştirme Tarihi: 31.03.2021 13:18
Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri ne zaman yatacak?

Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleriyle ilgili araştırmalar sürmeye devam ediyor. Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik maaşı ödemelerinin hesaplara yatırılacağı tarih, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama sonrasında belli oldu. Peki, kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri ne zaman yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin 5 Nisan’da hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Nisan 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yaptı.