Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi...

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce vatandaş, dün akşam gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararları merak etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sonrasında, önemli açıklamalar yapıldı. Peki, kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği tarih.

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 09:59
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 09:59
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi...

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde bu yıl hayata geçirilen kısa çalışma ödeneğinin uzatılıp uzatılmadığı birçok kişi tarafından merakla sorgulanıyor. Peki, kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirtilen tarih.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI MI?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın tedbirlerinden etkilenen hizmet sektörleri başta olmak üzere sıkıntı yaşayan esnafların ve şirketlerin bulunduğunu da bildiklerini belirterek, hayata geçirdikleri toplamı 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içinde olduklarını aktardı.

Sadece sosyal koruma kalkanı kapsamında sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında millete aktardıkları kaynağın 53 milyar lirayı bulduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart'a kadar uzattık." dedi.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE KADAR?

Kısa çalışma ödeneği maaşın yüzde 60'ı kadar oluyor. En düşük ödenek brüt asgari ücrete göre belirleniyor. En yüksek ödenek ise brüt asgari ücretin yüzde 150'si kadar oluyor. Buna bağlı olarak Kısa çalışma ödeneği de Asgari ücret ile birlikte arttı.
En düşük Kısa Çalışma Ödeneği: 2.146,50 TL

En yüksek Kısa Çalışma Ödeneği: 5.366 TL