Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama...

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı sorusunun yanıtı, binlerce işçi ve işveren tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı açıklamada, kısa çalışma ödeneğiyle ilgili oldukça önemli bir gelişmeye değindi. Peki, kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? İşte gündemden son gelişmeler.

Yayınlanma Tarihi: 21.04.2021 16:19
Değiştirme Tarihi: 21.04.2021 16:19
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama...

Kısa çalışma ödeneğiyle ilgili ne karar alındığı birçok vatandaş ve işveren tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle işçi ve işverenlerin zor durumda kalmaması amacıyla devlet tarafından ödenen kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı açıklamada "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık" ifadelerinde bulundu.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık. Turizm sektöründe mayısta sona erecek KDV indirimlerinin Haziran sonuna kadar devam edeceğini de açıkladı" açıklamasında bulundu.

ESNAF GELİŞMEDEN MUTLU

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasını olumlu karşıladı. Palandöken ”Pandemi sürecinde kısa çalışma ödeneğinin uzaması oldukça mantıklı. Çalışan ve işvereni mutlu edecek bir gelişme. Bu durum dolayısıyla kısa çalışma ödeneği, işçi çıkarma yasağının sürmesiyle birlikte işverene de işçiye de büyük destek olacaktır. Devletin imkanlarının uzatılması işveren açısından oldukça önem arz ediyor”
dedi.