Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte aralık ayı kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi

Koronavirüs salgını sebebiyle iş yerini kapatan ve ve salgın süresince kısa çalışma ödeneği alan binlerce vatandaşlar, aralık ayı kısa çalışma ödeneğinin yatacağı tarihi merak ediyor. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalar sonrasında, aralık ayı kısa çalışma ödeneğinin yatacağı tarih belli oldu. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte aralık ayı kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 03.01.2021 11:21
Değiştirme Tarihi: 03.01.2021 11:21
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte aralık ayı kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaş, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Salgın nedeniyle çalışma hayatını sürdüremeyen birçok vatandaşın başvurduğu kısa çalışma ödenekleriyle ilgili beklenen açıklama Bakan Selçuk'tan geldi. Peki, aralık ayı kısa çalışma ödeneği yattı mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte o tarih...

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

“Aralık Ayına İlişkin Ödemeler 5 Ocak 2021 Tarihinde Yapılacak” Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Ocak 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yaptı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA

e-Devlet üzerinden Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama işlemi gerçekleştiriliyor. Aşağıda bulunan linke tıklayıp e-Devlet'e giriş yapabilirsiniz.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA EKRANI-TIKLAYINIZ

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE KADAR?

Kısa çalışma ödeneği maaşın yüzde 60'ı kadar oluyor. En düşük ödenek brüt asgari ücrete göre belirleniyor. En yüksek ödenek ise brüt asgari ücretin yüzde 150'si kadar oluyor. Buna bağlı olarak Kısa çalışma ödeneği de Asgari ücret ile birlikte arttı.
En düşük Kısa Çalışma Ödeneği: 2.146,50 TL

En yüksek Kısa Çalışma Ödeneği: 5.366 TL