Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ uzatıldı mı?

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaşi konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Salgın sebebiyle iş yapamayan ve işverenlerin işçileri için başvurduğu KÇÖ süresinin uzatılıp uzatılmadığı merak ediliyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ uzatıldı mı?

Yayınlanma Tarihi: 19.02.2021 13:57
Değiştirme Tarihi: 19.02.2021 13:57
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ uzatıldı mı?

Kısa çalışma ödeneği hakkında alınan kararlar binlerce vatandaş tarafından merak edilip internet üzerinden araştırılmaya devam ediyor. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ uzatıldı mı? İşte gündemde yaşanan son gelişmeler.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı "Yeni Koronavirüs (Covid-19) Nedeniyle Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İş Yerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkında Karar"

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

Karara göre, 4447 sayılı "İşsizlik Sigortası Kanunu"nun geçici 23'üncü maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle 31 Ocak 2021'e kadar (bu tarih dahil) kısa

çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, anılan Kanun'un ek 2'nci maddesi kapsamındaki uzatma süresiyle sınırlı kalmaksızın, 29 Haziran 2020 tarihli ve 2706 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı'nda belirtilen esaslar çerçevesinde ve 22 Aralık 2020 tarihli ve 3317 sayılı

Cumhurbaşkanı Kararı ile uzatılan 2 aylık süreden sonra başlamak üzere 31 Mart 2021'e kadar uzatıldı.