Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İşte kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı

Kısa çalışma ödeneği başvurusunun nasıl yapılacağını merak eden binlerce kişi, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle işyerini kapatan vatandaşlar, kısa çalışma ödeneğine nasıl başvurulacağını merak ediyor. Peki, Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İşte kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 15:59
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 15:59
Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İşte kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı

Kısa çalışma ödeneği sürelerinin uzatılmasının ardından birçok vatandaş başvuruların nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı. Pandemi nedeniyle verilmeye başlanan ve devlet tarafından yardım almak isteyen vatandaşlar, kısa çalışma ödeneği başvurularının nasıl ve nereden yapılacağını merak ediyor. Peki, kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İşte kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR? 

Kısa çalışma başvuru süresi 31 Ocak 2021'e, kısa çalışma ödeneği ise 28 Şubat 2021'e kadar uzatıldı.

Kısa çalışma başvurularının e-Devlet üzerinden 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabileceğini duyuran Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Ocak 2021 tarihinden sonra yapılacak başvurular için kısa çalışma ödeneği başlama tarihinin 1 Ocak 2021 tarihi veya sonrası olarak bildirilebileceğini belirtti.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Selçuk açıklamasında daha önce ödenekten yararlanan işyerlerinin durumuna da değindi. 31 Aralık tarihine kadar koronavirüs nedeniyle zorlayıcı sebep kaynaklı kısa çalışma başvurusunda bulunan işyerlerinin ilave işçileri için de Kısa Çalışma Ödeneği talebinde bulunabileceğini belirten Selçuk; “Bu işyerlerimiz daha önce kısa çalışma uygulamasından yararlanmayan işçilerini de bildirerek başvuru yapabilecek” diye konuştu.

Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır Kısa çalışma ödeneği uzatıldı - İşte e devlet başvuru ekranı
Selçuk ayrıca, kısa çalışma ödeneği olarak ödenen sürelerin işçilerin işsizlik ödeneklerinden mahsup edilmeyeceğini de hatırlattı.