Kış Mevsiminde Yazı Yaşayacağınız 5 Ülke

Kış Mevsiminde Yazı Yaşayacağınız 5 Ülke
Yayınlanma Tarihi: 17.01.2019 16:43 | Değiştirme Tarihi: 17.01.2019 16:43

Kış mevsiminde yaz tatili yapmak isteyenler için birbirinden farklı ve özgün ülkeler bulunuyor. İklim koşulları ile iliklerinize kadar yazı yaşatacak olan ülkeler, kültürel ve karakteristik özellikleri ile ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşatıyor. Kış mevsiminde yazı yaşatacak ülkeleri sizler için mercek altına alıyoruz.

1. GİZEMLİ ÜLKE KÜBA

Özgürlük mücadelesi ile dünyaya ilham veren ülke, dünyada ırkçılığın olmadığı ülke olarak anılıyor. Hoşgörü ve anlayışın hakim olduğu topraklarda, Afro Kübalılar, İspanyollar, Afrika Kökenliler ve Çinliler de yaşamını sürdürüyor. Resmi dili İspanyolca olmasına rağmen İngilizce konuşan yerli kesim de bulunmaktadır. UNESCO verilerine göre dünyanın en çok görülmek istenen ülke olan Küba, Ocak-Mayıs aylarında ucuzlayan konaklama merkezleri ile Kış mevsiminde sıcak günler geçirmek isteyenleri bekliyor.

Ülkede turistler Converible Peso para birimi kullanırken, ülke para birimi olarak Peso kullanılmaktadır. Ülkenin sembolleri olarak, kraliyet Palmiyesi, tek Yıldızlı Bayrak, Trogon Kuşu, Bayama Marşı ve Maripse söylenebilir.

Küba'da ulaşımın çok rahat olduğu söylenebilir. Kamu araçları otostopçuları almak zorundadır. Ulaşım alt yapısıyla da ziyaretçilerine işlevsel olanakları sunan ülkede ziyaretçileri rengarenk manzaralar bekliyor. Dansın ve müziğin iç içe geçtiği sokaklar salsa, rumba resitalleri ve festivallerle unutulmaz tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Küba'da hayatın kalbi konumunda olan Devrim Meydanı, hayatın nabzını tutuyor. Gece hayatı da oldukça renkli olan gizemli ülke keşfedildikçe tatil olanakları da artmakta, çok yönlü tatil seçenekleri oluşturulmaktadır. Çok sayıda spor organizasyonu ve sportif aktivitelerle zamanın su gibi açtığı Küba'da damak tadınız da değişecek. Kızarmış muz, kokteyller, ızgara et ve siyah fasulyeli pilav gibi özel lezzetlerle boğazınız hiç kurumadan doyasıya bir tatil yapabileceksiniz.

2. ÖZGÜRLÜĞÜN ÜLKESİ: TAYLAND

Kış mevsiminde kapalı mekanlarda tıkılıp kalmak istemeyenler için bir diğer seçenek de özgürlüğün ülkesi Tayland'dır. Tay kelimesi ülkenin yerel dilinde "özgür ülke" anlamına gelmektedir.

Kışın nereye tatile gidilir diye düşünmeye gerek bırakmayan taylan, tek kalemde tüm soruların cevabı gibidir. muson yağmurlarının uğramadığı Tayland, Kasım-Şubat arası ortalama 30 derece sıcaklığa ulaşır. Ülkenin başkenti Bangkok ulaşımın merkezi konumundadır. Ziyaretçiler için sınırsız hoşgörü ve samimiyetin gösterildiği ülkede turistler tatillerinden çok memnun şekilde ayrılmaktadır. Renkli sokakları ile canlı bir yaşam tarzına sahip olan Tayland, mavi mor ve fıstık yeşili gibi canlı renklerle doyasıya bir tatil yapabilirsiniz.

Tay boksu savunma sanatı Muay Thai, Tayland'ın dünyaya kazandırdığı spor dalıdır. Ülke kültür ve turizmi için önemli bir başlık olan bu spor dalı ülke gelenekleri için önemli bir yer teşkil etmektedir. Kış günlerinde yapacağınız

Tayland'ın ziyaretçilerine sunduğu cazibeler sadece sıcak hava ve renkli hayat değil; gece hayatı ve özel mutfağı da turistleri şaşırtmaya yetecek ve artacak özelliklere sahip. Sokak lezzetleri o kadar bol ki gezinizi devam ederken nasıl doğduğunuzu anlamayacaksınız.Bol baharatlı atıştırmalar, ana yemekler,acılı ekşili Tom Yum Goong çorbalar, körili tavuklar ve daha fazlası Tayland'da sizleri bekliyor. Asyanın masaj geleneklerinin en özel türlerini bulabileceğiniz masaj salonlarında tam anlamıyla nirvanaya ulaşacaksınız. Maymunlara yiyecek atılan festivaller, müzikal dans festivalleri ve özel organizasyonlar 24 saat yaşayabileceğiniz bir tatil kış mevsimi alternatifi için size ideal seçenek olarak sunuluyor.

3. SEYŞELLER CUMHURİYETİ

Yüz on beşten faz adadan olan Seyşeller yekpare olmayan bir ülkedir. Hint Okyanusunda rüya gibi manzaralar suna ülke kış mevsiminde nereye gitsem diyen gezginlerin meraklı bakışlarının odak noktası oluyor. Bolca deniz ve güneşin olduğu ülkede sıcak kumsallar içinizi ısıtacak. Doğanın çok iyi korunduğu ülkede mercan kayalıkları, pürüzsüz kumsallar ve yeşil doğa ziyaretçilerini soyut bir alemde yaşamayı vaad ediyor.

Portekizlilerin keşfettiği topraklar, Fransızlar ve İngilizlerin hakimiyetinden sonra özgür Seyşeller halkı yerel nüfusu oluşturuyor. Fransızcanın hakim olduğu ülkede farklı dinlere mensup kitleler bulunuyor. Dini olarak farklı kesimlerin olduğu Seyşeller'de etnik olarak da renkli bir mozaik görülmektedir.

Ilıman tropikal iklimin görüldüğü ülkede haziran ve kasım ayları ideal tatil zamanlarıdır. Başkent Viktoria ulaşımın merkezi durumundadır. Doğanın sunduğu renk cümbüşü gece hayatın a da yansımış olan Seyşeller'de, gece hayatı da sabahın ilk ışıklarına kadar doyasıya yaşanmaktadır. Ekmek ağacı, mango, ananas ve Hindistan cevizi gibi meyvelerin bol olduğu topraklarda, manzarayı muazzam bir tabloya dönüştüren farklı çiçek türleri yaşamaktadır. Okyanus nimetlerinden doyasıya faydalanan Seyşeller mutfağı,buhar, ızgara, muz yaprağına sarılı ya da fırında pişirme usulleri ile sunuluyor. Kardonya balığını tatmadan geçmemeniz gereken Seyşeller mutfağında körili tavuk, safranlı pilav, hindistan cevizi körisi gibi lezzetleri tatmadan geçmelisiniz.

Sahilllerin lekesiz beyaz tonda olduğu Seyşeller'de, deniz ve gök de kusursuz mavi renge sahiptir. İnsanın içini ürperten yeşillikte ormanları ise insanı huzur veriyor.

4. DOMİNİK CUMHURİYETİ

Karayipler'de yer alan Dominik, Survivor yarışmaları ile tanıdık bir ülke haline geldi. ismen aşina olduğumuz ve doğal manzaraları ile hafızalarımıza yer eden Dominik, kış mevsiminde tatil yapmak için en ideal olanaklarının olduğu ülkelerdendir.

El değmemiş koylar, beyaz kumsallar, rüya gibi adalar ve çeşitli hayvan türleriyle macera severlere kış aylarında sıcak günler yaşatıyor. Av tutkunları, dalış meraklıları, deniz-kum-güneş tutkunları, egzotik yemek meraklıları ve farklı doğa manzaraları arayanların adresi olan Dominik, sıra dışı ve egzotik bir tatil seçeneği sunuyor.

5. MALDİVLER

İhtişamı ve lüksün adresi olan Maldivler, kış mevsiminde tatil yapılacak yer içinde konforu ve rahatlığı ile öne çıkmaktadır. ünlü isimlerin de tercihi olan Maldivler, sıcak iklimi ve doğal güzellikleri yanında modern yaşam üniteleri ile ziyaretçilerine tam anlamıyla lüks hayatı yaşatıyor.

Dalış, sörf, doğa sporları ve alternatif spor aktiviteleri ile çok sayıda seçenek sunan Maldivler, özellikle balayı tatili ve özel konseptler için sıkça tercih edilmektedir.