Kırklareli Valisi Bilgin: "Vaka gizlenmesinden kaynaklı 30 yeni vaka tespit ettik"

Koronavirüse karşı yeni bir seferberlik başlattıklarını söyleyen Kırklareli Valisi Osman Bilgin, "Vaka sayılarında ciddi artış var. Bir işletmede vaka gizlenmesinden kaynaklı 30 yeni vaka tespit ettik" açıklamasıyla şok etti. 

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 13:20
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 13:20
Kırklareli Valisi Bilgin: 'Vaka gizlenmesinden kaynaklı 30 yeni vaka tespit ettik'

Bundan böyle 24 saat alanda olacaklarını söyleyen Kırklareli Valisi Osman Bilgin, "Sokak, cadde, ev, köy ve mahalle karantinaları yapacağız. Bugün itibariyle polis ve jandarmamızın da çalışma düzenini değiştiriyoruz. Gerekirse çalışma saatlerini de değiştireceğiz. Tüm kurumları, tüm vatandaşlarımızı kurallara uymaya davet ediyorum" dedi. 

"SADECE 6 SAAT UYUMA..."

Tedbirlerin arttırılacağını söyleyen Vali Bilgin, "Bundan sonra "6 saat uyuma geri kalan çalışma" sloganı ile hareket edilecek. Vatandaşlarımız daha fazla duyarlı olmalı. Sadece maske, mesafe ve temizlik değil ayrıca pozitif vakalar ve bu vakaların temaslılarının hassasiyet göstermesi gerekiyor. Mücadeleye en yüksek katkıyı vermelerini bekliyoruz. Lütfen hastalarımız temaslılarını gizlemesinler.  Bunlar bizim için çok ciddi sıkıntı. İlimizde bir işletmede, vaka gizlenmesinden kaynaklı 30 yeni vaka tespit ettik. Bundan sonra en ufak bir müsamaha göstermeyeceğiz. Bütün kurum müdürlerimiz artık teyakkuza geçecek" açıklamalarını yaptı.  

(AA)