Kırklareli'nde dikkat çeken karar: Koronavirüs testi yaptırmayan şehre giremeyecek

Koronavirüs salgını can almaya ve yayılmaya devam ediyor. 24 Aralık 2020 Türkiye koronavirüs tablosuna göre dün koronavirüs nedeniyle 254 vatandaşımız hayatını kaybederken, 18 bin 102 de yeni vaka tespiti yapılmıştı. Halen yüksek can kaybı yaşanan Türkiye'de, ilginç bir karar Kırklareli Valili İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan geldi. Kurul, şehre giriş yapmak isteyen vatandaşlardan, koronavirüs testi yaptırmalarını istedi. Yani verilen bu flaş karara göre, korona testi olmayan, şehre giremeyecek. 

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 13:33
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 13:33
Kırklareli'nde dikkat çeken karar: Koronavirüs testi yaptırmayan şehre giremeyecek

Türkiye genelinde olduğu gibi koronavirüs vakalarında artışın yaşandığı illerden biri de Kırklareli olmuştu. Son haftalarda uygulanan yeni kısıtlamalar ve uygulamalar neticesinde, şehirdeki vaka sayılarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. 

Son dakika gelişmesine göre, Kırklareli’nde, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, virüsle mücadele kapsamında önemli bir karar aldı. Açıklanan karar kapsamında kente giriş yapmak isteyen kişilere koronavirüsle mücadele kapsamında Kovid-19 tarama testi yapılmasına karar verildi.

ÇEŞİTLİ MESLEK KOLLARINA TARAMA TESTİ YAPILACAK

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu sadece şehre girmek isteyen kişilere değil, başta Vefa Sosyal Destek Grupları olmak üzere çeşitli meslek kollarına da virüs testi yapılması kararı aldı. Karar kapsamında Kırklareli’nde faaliyet gösteren berberler, kuaförler, güzellik ve bakım merkezi çalışanları, kuryeleri dahil kargo firması çalışanları, paket servis hizmeti vermekte olan iş yerlerinin kuryeler dahil tüm çalışanları, taksi şoförleri, şehir içi otobüslerin ve işçi servislerinin şoförleri ile Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri de koronavirüs tarama testine tabi tutulacak.

APARTMAN TOPLANTILARI ERTELENDİ

Öte yandan alınan bir diğer karar da apartman ve site sakinlerini ilgilendirdi. Bu kapsamda Kırklareli genelinde site ve apartman genel kurul toplantıları Şubat ayı sonuna kadar ertelendi.

(İHA)