Kırıkkale Kuyumcular Derneği İkinci Başkanı Adem Karapınar'dan sahte altın uyarısı!

Kırıkkale Kuyumcular Derneği İkinci Başkanı Adem Karapınar, düğün salonlarının 1 Temmuz’da kapılarını açacağını ve bu süreçte sahte altın konusunda dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2020 16:22
Değiştirme Tarihi: 29.06.2020 16:22
Kırıkkale Kuyumcular Derneği İkinci Başkanı Adem Karapınar'dan sahte altın uyarısı!

15 Mart’tan itibaren zor bir süreç başladığını söyleyen Kırıkkale Kuyumcular Derneği İkinci Başkanı Adem Karapınar, "Düğünlerin olmaması, altınların birdenbire yükselmesi de etkiledi bizi. Ama önümüzdeki süreçte daha iyi olacağını düşünüyoruz. Biz pandemi sürecini atlatacağımızı düşünüyoruz. Düğün mevsimi de Temmuz’da başlıyor. Biraz hareket olacak diye tahmin ediyoruz. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur” diye konuştu. 

"AYARLARLA OYNANIYOR"

Sahte altınlara çok dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Karapınar, Vatandaş ister istemez kuyumcuya yutturabiliyor. Mümkün mertebe tanıdık müşterilerden alışveriş yapmakta fayda var. İster istemez insanların altın işi olmadığı için biraz daha gelen müşterilere hassasiyet gösterip yardımcı olmaya çalışıyorlar. Burada sahte altın alımına engel değil. O yüzden de dikkat etmelerinde fayda var. Ayarlarına bakmalarında fayda var. Vatandaşlar da gelsinler tanıdık kuyumcular varsa rahatlıkla gelip alışverişini yapsınlar. Kuyumcuya altını yazdırsınlar faturasını alsınlar. Bu şekilde vatandaşta kendini sağlama almış olabilir” bilgilerini paylaştı.   (İHA)