Kiracısı kaçak elektrik ve su kullanan 79 yaşındaki kadına 10 ay hapis cezası

Adana'nın Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki 2 katlı evinin alt katını kiraya veren, kiracılarının kaçak elektrik ve su kullanması sonucu gelen 20 bin TL'lik faturayı ödeyemeyen 79 yaşındaki Fikriye Tuna, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezaevinden koronavirüs izniyle çıkan Fikriye Tuna, şimdi kara kara 20 bin TL'lik borcu nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Kalp hastası olduğunu belirten Tuna, ne yapacağını bilmediğini ve borcu ödemek için maddi gücünün olmadığını belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 12:57
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 12:57
Kiracısı kaçak elektrik ve su kullanan 79 yaşındaki kadına 10 ay hapis cezası

Adana'da oturduğu 2 katlı evin alt katını kiraya veren, elektrik ve su abonelikleri üzerine olan 79 yaşındaki Fikriye Tuna'nın hayatı bir anda kabusa döndü. 

Kiracılar oturdukları evde su ve elektrik faturalarını ödemeyince, belediye ekipleri tarafından mühürlendi. Kiracı, mühürleri kırıp eleketrik ve suyu kullanmaya devam etti. 

Kaçak şekilde elektrik ve su kullanıldığını tespit eden görevliler, abone olarak ev sahibi Fikriye Tuna'yı görünce, faturaların faiziyle birlikte 20 bin TL'lik fatura kesti.

Borcu ödeyemeyen Fikriye Tuna hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Polis ekipleri tarafıdan evinden alınarak sağlık kontrolünden geçirtilen yaşlı kadın sonrasında adliyeye sevk edildi ve mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme, Fikriye Tuna'ya 10 ay hapis cezası verdi. Cezaevine konulan kadın, aynı gün koronavirüs salgını nedeniyle izin verilerek evine geri gönderildi.

DHA'ya açıklama yapan Tuna, borcun kendisinin değil kiracısına ait olduğunu ifade etti. 

Kaynak: DHA