Kıraathaneler ne zaman açılacak? Yasaklar ne zaman kalkacak? İşte son gelişmeler...

Kıraathaneler ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaş, gündemde yaşanan son gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamada, "Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır." ifadelerine yer verilmişti. Peki, kıraathaneler ne zaman açılacak? Yasaklar ne zaman kalkacak? İşte yaşanan son gelişmeler.

Yayınlanma Tarihi: 25.02.2021 13:25
Değiştirme Tarihi: 25.02.2021 13:25
Kıraathaneler ne zaman açılacak? Yasaklar ne zaman kalkacak? İşte son gelişmeler...

Kıraathanelerin ne zaman açılacağıyla ilgili araştırmalar her geçen gün artmaya devam ederken, bir yandan da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları yakından takip ediliyor. Yapılan son kabine toplantısı sonrasında kıraathanelerin yakın zamanda açılabileceğiyle ilgili olumlu sinyallerin verilmesi, vatandaşın merakını artırdı. Peki, kıraathaneler ne zaman açılacak? Yasaklar ne zaman kalkacak? İşte yaşanan son gelişmeler.

KAHVEHANELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Normalleşme takvimine değinen Erdoğan, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu, illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir." dedi.

Son dakika haberler: 24 Şubat korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandıSon dakika haberler: 24 Şubat korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kahvehaneler ile ilgili ise şunları söyledi;

Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. İllerimizi vaka, aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz. Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakarlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz."