Kıraathaneler ne zaman açılacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kahvehanelerle ilgili son açıklamaları

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, bulaş riskini ortadan kaldırmak için tedbir amacıyla kıraathaneler, kafeler ve restoranlar kapatılmıştı. İş yapamayan binlerce esnaf, Kabine Toplantısı sonrası yapılan açıklamaları yakında takip etti. Peki, kıraathaneler ne zaman açılacak? Kıraathanelerle ilgili yeni açıklama yapıldı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kahvehanelerle ilgili son açıklamaları.

Yayınlanma Tarihi: 19.02.2021 11:37
Değiştirme Tarihi: 19.02.2021 11:37
Kıraathaneler ne zaman açılacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kahvehanelerle ilgili son açıklamaları

Kıraathaneler ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce esnaf ve vatandaş, konuyla alakalı yeni bir gelişmenin yaşanıp yaşanmadığını sorgulamaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan kıraathaneler için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Peki, kıraathaneler ne zaman açılacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kahvehanelerle ilgili son açıklamaları.

KAHVEHANELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Normalleşme takvimine değinen Erdoğan, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu, illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kahvehaneler ile ilgili ise şunları söyledi;

Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. İllerimizi vaka, aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz. Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakarlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz."