Kına gecesinde kayınpederi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürülen damadın eşi konuştu

32 yaşındaki Eser Efsane Gaziantep'te kayınpederinin evinin önünde gerçekleştirilen kına gecesinde geçtiğimiz eylül ayında kayınpederi tarafından bıçakla boğazı kesilerek öldürülmüştü. Saldırıya uğrayan damadın annesi Meryem Fidan da ağır şekilde yaralanmıştı. Türkiye bu olayı günlerce konuşmuştu. Kına gecesinde öldürülen damat olayıyla ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı. Katil zanlısı olarak kayınpeder Mehmet Gökbulut ve cinayete yardım ettikleri ileri sürülen kayınpederin eşi, oğlu ve kayınbiraderinin yargılanmasına devam edildi. Gelin adayı Damla Efsane de tanık olarak dinlenirken, olayda heyecanlanıp bayıldığını ve hiçbir şey hatırlamadığını ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2020 19:31
Değiştirme Tarihi: 01.07.2020 20:17
Kına gecesinde kayınpederi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürülen damadın eşi konuştu

Kahramanmaraşlı Eser ile Gaziantep'te yaşayan Damla nişanlanmış ve 10 ay nişanlı kalıp nikah masasına oturdu. Çift, düğün hazırlıkları için harekete geçtikleri sırada aileler arasında alışveriş arasında tartışma yaşandı. Hatta kız tarafı bu tartışma nedeniyle düğünden vazgeçti. Bunun üzerine Eser ile Damla Kahramanmaraş'a kaçtı. Araya aile büyükleri girdi ve düğünün yapılabilmesi için gerekli konuşmalar yapıldı ve düğün izni çıktı.

20 Eylül 2019 tarihinde Damla'nın evinin önünde kına gecesi düzenleniyordu. İşte ne olduysa burada meydana geldi. Kayınpeder Mahmet Gökbulut, bir anda damadının boğazını keserek onu öldürdü. Damadın annesini de ağır şekilde yaraladı. Mehmet Gökbulut, eşi Ayyuş Gökbulut, oğlu Cafer Gökbulut ve kayınbirader Gökhan Gökbulut tutuklandı. 

Mehmet Gökbulut ve 3 sanık bugün hakim karşısındaydı. Gelin adayı Damla da duruşmada tanık olarak dinlendi. Segbis üzerinden duruşmaya katılan Damla Efsane, olay sırasında bayıldığını ifade etti ve hiçbir şey hatırlamadığını söyledi. 

"Aileler arasında eşya yüzünden tartışma çıktı. Bunun üzerine Eser, beni Kahramanmaraş'a kaçırdı. Sonra ailem geldi. Barıştık ve düğün tarihi belirlendi. Her şey çok güzeldi. O geceye kadar her şey çok güzel gitti." ifadelerini kullanan Damla, "O gece, kına sonrası bir anda ortalık karıştı, ondan sonrasını bayıldığım için hatırlamıyorum" dedi.
 

Kaynak: DHA