Kimlik fotokopisini kaybeden kadının adına çok sayıda telefon hattı alındı!

Gaziantep İslahiye'de yaşayan 45 yaşındaki Fatma Ateşalioğlu, 7 yıl önce kimlik fotokopisini kaybetti. Bu olaydan sonra adına 4 ayrı ilden çok sayıda telefon hattı alındı. Hatların faturaları ödenmeyince de, Ateşalioğlu hakkında 5 ayrı dava açıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 14:57
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 14:57
Kimlik fotokopisini kaybeden kadının adına çok sayıda telefon hattı alındı!

Biber temizleyerek 3 çocuğuna bakan Fatma Ateşalioğlu, 2013 yılında hastaneye giderken nüfus cüzdanı fotokopisini kaybetti. Bu kaybın üstünde durmayan Ateşalioğlu, "2014 yılında polisler evime gelerek telefon ve telefon hattı almak suçundan hakkımda soruşturma başlatıldığını söyledi. Emniyete gidince benim kimlik bilgilerim ile hiç görmediğim Ankara ve İstanbul'da adıma telefon ve hat alındığı öğrendim ve büyük şok yaşadım" diye konuştu. 

"ŞİKAYETÇİ OLDUM..."

Aradan geçen süre içerisinde Kayseri ve Hakkari'de de benzer suçlamayla hakkında dava açıldığını belirten Ateşalioğlu, "Şu anda hiç görmediğim 4 ilde adıma açılmış 5 dava bulunuyor. Yılda en az bir kez polis gelerek ifadeye çağırıyor. E-devlet sisteminden bakınca da hakkımda açılan davalar olduğunu gördüm. Emniyete giderek kimlik bilgilerimi kullanarak dolandırıcılık yapan kişi veya kişilerden şikayetçi oldum. Yıllardır kaybettiğim kimlik fotokopisinin çilesini çekiyorum. Benim adıma işlem yapanların bir an önce yakalanmasını istiyorum. 5 yıl önce eşimden ayrıldım ve biber temizleyerek çocuklarımızın nafakasını çıkarmaya çalışıyorum. İşlemediğim suçlardan dolayı polisin gelip emniyete ifadeye çağırması onuruma dokunuyor. Yetkililerden bu şahısların yakalanarak adalet önünde hesap vermelerini istiyorum" açıklamasını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)