Kim Milyoner Olmak İster'de inanılmazı başardı: Seçeneklere bakmadan kazandı

Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmanın İngiltere'de yayınlanan versiyonunda Donald Fear isimli öğretmen, önceki gün bir rekor kırdı ve bir yıl önce 500 bin İngiliz poundu ödülü kazanan ağabeyini seçeneklere bile bakmadan geçerek 1 milyon İngiliz poundunun (yaklaşık 9.5 milyon TL) sahibi oldu ve rekor kırmış oldu.

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2020 14:39
Değiştirme Tarihi: 13.09.2020 14:39
Kim Milyoner Olmak İster'de inanılmazı başardı: Seçeneklere bakmadan kazandı

Türkiye'de de yıllardır yayımlanan ve İngiltere'de de izleyenlerle buluşan fenomen bilgi yarışması “Kim Milyoner Olmak İster”e katılan 57 yaşındaki öğretmen Donald Fear, sadece yüzde 50 joker hakkını kullanarak bütün sorulara doğru yanıt verdi. Fear böylelikle 14 yıl sonra ülkede bu yarışma programında 1 milyon  İngiliz poundu (yaklaşık 9.5 milyon TL) ödülün sahibi oldu.

Fear, erkek kardeşi Davyth’in de Eylül ayında bu yarışmaya katıldığını hatırlatarak onu geçtiğini söyledi. Coğrafya öğretmeni olan Davyth’in 500.000 İngiliz poundu ödül kazandığını söyleyen Fear, “O benim kahramanın ve en yakın arkadaşım” dedi. Programın sunucusu Jeremy Clarkson da, “Şimdi işler tersine dönmüştür herhalde” esprisini yaptı.

Tarih öğretmenine 1 milyon poundu kazandıran soru ise, “Şimdi Kuzey Carolina olarak bilinen sahillerde 1718’de yapılan deniz savaşında hangi korsan yaşamını yitirmişti” olurken, Fear’ın seçenekleri Calico Jack, Karasakal, Barholomew Roberts ve Kaptan Kidd’di.

HEMEN OKULDAN İSTİFA ETTİ

Yarışmadan sonra Haberdasher’s Adams Grammar Okulu’na giderek istifa dilekçesini verdiğini belirten Fear, “Paranın yaklaşık yüzde 70’ini aileme vereceğim ve geri kalanıyla da huzurlu bir emeklilik geçireceğim” ifadesini kullandı.

Fakat dönem sonuna kadar eğitim vermesinin zorunlu olduğuna dair bir kural öğrendiğini söyleyen Fear, “Daha önce istifa sürecini hiç incelememiştim fakat istesem okula gitmeyebilirim. Kimse de beni engelleyemez ama öğrencilerimi zor durumda bırakmak istemem” dedi. (Sözcü)