Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kepçeyle otobüse saldırdı!

Kepçeyle otobüse saldırdı!

İsrail'in Gazze saldırılarında ölenlerin sayısı 2 bine yaklaştı. Kudüs'te ise flaş bir gelişme yaşandı. Filistinli olduğu sanılan bir eylemci kepçeyle yolcu otobüsüne saldırdı.

04.08.2014 17:36

İsrail polisi, Kudüs'te 5 yayaya çarptıktan sonra yolcu  otobüsünü devirdiği iddia edilen kepçe sürücüsünü öldürdü.AA'ya konuşan Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Micky Rosenfelt, "Kimliği  henüz belirlenemeyen iş makinesi sürücüsü önce yoldaki yayaların üzerine aracını  sürerek, Yahudi olduğu öğrenilen 5 yayanın yaralanmasına neden oldu. Aynı araç  daha sonra seyir halindeki ve içerisinde yolcu bulunmayan belediye otobüsünü  devirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri bunun bir açık terör saldırısı olduğunu düşünerek, araç sürücüsünü vurarak öldürdü" dedi.Geniş güvenlik önlemleri alan polis, olay yerinde incelemelerini  sürdürüyor. Öte yandan, olay mahallinin Ortodoks Yahudilerin yaşadığı Maaşerim  Mahallesi'ne yakın olması nedeniyle, bir çok Haradem Yahudisi bölgede toplandı.

İsrail sınırlı ateşkesi bozduÖte yandan İsrail Gazze'nin güneyindeki Refah kentini dışarıda tutarak ilan ettiği tek taraflı ateşkes başladıktan sonra Gazze'nin batısındaki Şati Mülteci Kampı'nda bulunan bir evi vurdu. Saldırıda ilk belirlemelere göre bir çocuk öldü, 30 kişi yaralandı.İsrail'in pazartesi günü saat 10:00'da başlayacağını duyurduğu tek taraflı ateşkes yine İsrail tarafından bozuldu. İsrail, Gazze'nin güneyinin ateşkes kapsamında olmadığını açıklamıştı.İsrail, Gazze Şeridi’nin batısındaki Şati Mülteci Kampı'nda bir evi bombaladı. İlk belirlemelere göre saldırıda 6 yaşındaki bir kız çocuğu öldü, 30 Filistinli yaralandı.Gazze'deki Al Jazeera muhabiri Vail Dahduh'un saldırıdan sonra konuştuğu bir Filistinli evlerinde otururken bir anda saldırıya uğradıklarını söyledi. Kucağında yaralı oğlunu taşıyan baba, "Ateşkes var diyorlar ama görün işte ateşkesi" diye konuştu.Gazze'deki bir başka Al Jazeera muhabiri Cifara Budeyri'yse, İsrail ordusunun Gazze'deki tünellerin yıkımı konusunda değerlendirme yaptığını söyledi. Cifara, Şati Mülteci Kampı'nda, Bekri ailesinin evine yapılan saldırının ardından Gazze'den Aşkol ve Aldot'a füze fırlatıldığını söyledi.Budeyri askeri kaynaklara dayanarak İsrail'in Gazze sınırına duvar örme gibi bir planının olduğunu ve duvarın tünellerden sızmaları önlemek için yerin derinliklerine doğru örüleceğini belirtti. Ancak Budeyri bu yöndeki haberlerin henüz tam olarak doğrulanmadığını söyledi.Son saldırıyla birlikte Gazze'de pazartesi günü öldürülen Filistinli sayısı 25'e yükseldi. Saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan bu yana 1841 Filistinli hayatını kaybetti. Yaralı sayısı 10 bine yaklaştı.
Yorumlar | 0
üye profil