Kendisine 'Kilo ver' diyen doktoru bıçaklayan kadın serbest bırakıldı

Diyarbakır'da bir kadın, aile sağlığı merkezinde kendisine kilo vermesi gerektiğini söyleyen doktoru bıçakladı. Ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesine yatırılan kadın 21 günlük tedavisinin ardından sevk edildiği adliyede savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2021 12:15
Değiştirme Tarihi: 22.12.2021 12:15
Kendisine 'Kilo ver' diyen doktoru bıçaklayan kadın serbest bırakıldı

Diyarbakır’da kendisine kilo vermesi gerektiğini söyleyen doktoru bıçaklayan kadın serbest bırakıldı.

Kayapınar ilçesindeki Lunapark Aile Sağlığı Merkezi'nde, 25 Kasım günü, şizofreni hastası olduğu öne sürülen H.E. adlı kadın, kendisine kronik rahatsızlığını hatırlatıp kilo vermesi gerektiğini söyleyen Dr. Aziz Tanelçi'yi bıçakla kolundan ve omzundan yaraladı.

SERBEST BIRAKILDI

.E. ayrıca sedye ve koltuklara da bıçakla zarar verdi. Polis tarafından gözaltına alınan H.E., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede savcıya ifade verdi.

Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu ve uzun süredir ilaç kullandığı iddiaları üzerine Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen H.E., burada yer olmadığı gerekçesiyle, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne gönderildi.21 günlük tedavinin ardından Diyarbakır'a getirilen ve yeniden adliyeye sevk edilen H.E., savcılıktaki ifadesi sonrası hastaneden verilen rapor dikkate alınarak serbest bırakıldı.

İlgili Sayfalar: Playlist