Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kendini Sevmek Güzel Görünmenin İlk Şartı

Kendini Sevmek Güzel Görünmenin İlk Şartı

1995 yılında Türkiye güzeli seçilen Demet Şener, güzelliğin bir bütün olduğunu düşünüyor. Güzellik için insanın ilk önce kendisini sevmesi gerektiğine inanıyor

19.07.2012 09:47

Bir zamanlar podyumların en ünlü mankenlerinden biri olan Demet Şener Kutluay, evlendikten sonra iş hayatını bıraktı. 1995 Türkiye güzeli olan 1977 doğumlu Şener, geçen yıllara ve 2 çocuk doğurmuş olmasına rağmen güzelliği ve formda vücuduyla dikkatleri çekmeyi sürdürüyor. NewBeauty dergisinin yaz sayısı için Şah Yaycı'ya konuşan Şener, güzellik sırlarını paylaştı.Cildinizi korumak için en çok nelere dikkat ediyorsunuz? Cilt güzelliğim için temizliğe ve doğru ürün kullanımına çok önem veriyorum. 50 koruma faktörü.Cildinizi korumak için sabah ilk iş olarak ne yapıyorsunuz? Sabah ilk iş, her zaman kullandığım markaya ait yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkıyorum. Ardından cilt doktorumun cildim için özel olarak hazırladığı nemlendiriciyi sürüyorum. Nemlendiriciyi her duş alışımdan sonra tüm vücuduma da uygularım.Dışarı çıkarken de cildinizi korumak için özel bir şeyler yapıyor musunuz? Sokağa adım atarken yaz kış 50 koruma faktörlü nemlendiricimi sürüyorum.Günlük güzellik rutininiz dışında aylık özel bakımlar da uyguluyor musunuz? Ayda bir kez dermatoloğuma cilt bakımına gidiyorum. Kendisinin öngördüğü şekilde, bazen vitamin bazen de lazer bakımı uygulanıyor.

YAZA ÖZEL SAÇ SPREYİCildiniz gibi saçlarınız da son derece canlı ve bakımlı. Saçlarınızı korumak için neler yapıyorsunuz? Saç derim de, cildim gibi hassas. Saçlarımı iki günde bir özel şampuanımla yıkıyorum. Ayrıca her banyoda uçlarına bakım kremi de uyguluyorum. Kuruturken de uçlarına argan yağı sürüyorum. Saçlarım fazla işlem görmediği için ağır bakımlara ihtiyaç duymuyorum.Yaz aylarında saç telleri daha çok zarar görüyor. Bunu engellemek için özel bir şeyler yapıyor musunuz? Yaz aylarında da saçları UV ışınlarına karşı koruyan saç spreylerinden yararlanıyorum.Sizce güzel görünmenin en önemli anahtarı nedir? Güzel görünmenin en önemli anahtarı kendini sevmek ve yaşadığı hayattan zevk almaktır.Güzelliğinizi korumak için beslenmenize ve spor yapmaya da dikkat ediyor olmalısınız... Bir insan spor ve doğru beslenmeyle olabilecek en iyi görüntüye sahip olabilir.  

Haber ile ilgili metin girin!.  

HAFTA İKİ GÜN YOGACildiniz ve saçlarınız gibi vücudunuz da çok güzel. Ne tür sporlar yapıyorsunuz? Haftada iki gün özel yoga hocamla çalışıyorum. Haftanın üç günü spor hocamla özel bir kas geliştirme programı uyguluyoruz. Her dersin sonunda, yarım saat kardiyo yapıyorum. Bazı günler de arkadaşlarımla sahilde yürümeyi tercih ediyorum. Yoga ve fitness hem ruhuma hem de vücuduma inanılmaz iyi geliyor.Güzelliğinizi koruyabilmek için asla yapmadığınız şeyler var mı? Sigara ve alkol kullanmam, gece hayatından da hiç hoşlanmam.Kadınlar yaşlanmaktan korkar. Güzelliğine önem veren bir kadın olarak bu konuda ne diyebilirsiniz? Güzel yaşlanmak diye bir şey var. Ben buna inanıyorum. Bunun için de doğru beslenme, düzenli egzersiz çok önemli.  

DEMET KUTLUAY'IN BESLENME GÜNLÜĞÜ - 07.30 kahvaltı Sabahları güne bir bardak su içerek başlıyorum. Ardından zeytin, peynir ve domatesli kahvaltımı ediyorum. Yanında mutlaka demlenmiş çayım oluyor. İki dilim tam buğday ekmeğinin yarım dilimine de çikolata ezmesi sürüyorum. Haftada üç gün yumurta da tüketiyorum. Kahvaltıdan iki saat sonra latte içiyorum. - 12.30 öğle Öğle yemeğinde salata, çorba, etli sebze, yoğurt ve bir dilim ekmek yiyorum. Arada ya bir dilim kek, börek, tost ya da simitle çay saati yapıyorum. Yemekten biraz önce bir latte daha içiyorum. - 18.30 akşam Akşam yemeğinde salata, ızgara et, tavuk, balık ve zeytinyağlı sebze yiyorum. Gece yatmadan evvel de muhakkak bir porsiyon meyve tüketiyorum.  

ABUR CUBUR YEMİYOR Çok sıkı diyetlerden uzak duran Demet Şener, haftada bir her istediği şeyi yediğini söylüyor. Şener, abur cuburdan ise uzak duruyor!  

Demet Şener'in Çocuklarıyla Bodrum Tatili Foto Galerisi İçin Tıklayınız...Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil