Kemal Sunal 72.yaş gününde anıldı

Kemal Sunal 72.yaş gününde anıldı

Türk sinemasının usta ismi Kemal Sunal, 72. doğum günü dolayısıyla İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

Kadıköy'deki İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği bahçesinde gerçekleşen etkinliğe oyuncunun ailesinden eşi Gül ve kızı Ezo Sunal katıldı.

Etkinlikte ayrıca usta sanatçının "Hababam Sınıfı"nda rol aldığı oyuncu arkadaşları ve birçok sanatçı dostu katıldı. Etkinlikte basın mensuplarına açıklamada bulunan Gül Sunal, eşinin böyle bir etkinlikle anılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Hem hüzünlü hem güzel bir etkinlik yapıldığını belirten Sunal, "Kemal'in sevdiği insanları ve sevdiği arabaları burada görünce çok mutlu oldum. Mavi Boncuk filminde kullanılan arabanın burada olması büyük sürpriz oldu bizim için. Tabi doğum gününde anılması özellikle önem verdiğimiz bir durum." diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Etkinliğe katılan şarkıcı Emel Sayın ise halıya sarılarak Mavi Boncuk filminde kaçırıldığı arabayı ve halıyı görünce çok duygulandığını anlatarak, "Keşke o filmdeki arkadaşların hepsi burada olsaydı. O kaçırılma sahnesi, biliyorsunuz çok sevilen ve çok bilinen bir sahneydi. Arkadaşlarımı ne kadar özledim anlatamam. Çok uyumlu bir ekiptik." ifadelerini kullandı.

İKOD Başkanı Serkan Okay ise Kemal Sunal'ın Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olduğuna işaret ederek, "Derneğimizin formatı gereğince Kemal abinin hem yaşamında, hem sinemasında kullandığı araçları bir araya getirmeye çalıştık. 'Şabaniye', 'Orta Direk Şaban', 'Garip' ve 'Sevimli Hırsız' filmlerinde kullandığı araçları ve kostümleri de getirdik." dedi.

Görüntülenme : 568 Güncelleme Tarihi: 06/11/2016 17:53:31
Yayınlanma Tarihi: 06/11/2016 17:52:38

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin