Kelebekler Vadisi'ndeki ölümle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı: Eşten şeytani plan...

19 Haziran 2018 günü Fethiye'nin meşhur tatil lokasyonlarından biri olan Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşen 7 aylık hamile Sema Aysal ve bebeğinin ölümüyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. 32 yaşındaki Semra Aysal'ın eşi Hakan Aysal'ın,  400 bin liralık kaza sigortasını alabilmek için eşini kayalıklardan ittiği öne sürülürken, Aysal'ın ağabeyi Naim Yolcu'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Ağabey Naim Yolcu, hamile kardeşinin çocuğuna Hamza ismini koymayı düşündüğünü eşinin ise Hamza değil 'Toprak' olacak dediğini. Ağabey o gün bu sözün ne anlama geldiğini anlamadıklarını ancak olay sonrası bunun  düşündüklerinde manidarlığı da fark ettiklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 13:56
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 13:56
Kelebekler Vadisi'ndeki ölümle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı: Eşten şeytani plan...

İstanbul'un Pendik ilçesinde yaşayan Semra Aysal, 2018 yılında eşi ile birlikte tatil için Kelebekler Vadisine gitti. 7 aylık hamile olan Semra Aysal, fotoğraf çekilirken kayalıklardan düşüp hayatını kaybetti. Yürütülen soruşturmada, koca Hakan Aysal'ın eşi için bir süre önce 400 bin lira değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı, sonrasında da 119 bin liralık kredi çektiği ortaya çıkarıldı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Gözatına alınan ve tutuklanan Hakan Aysal hakkında hazırlanan iddianame, Muğla Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi taraafından kabul edilirken, Aysal'ın 'kasten adam öldürme 'suçuyla yargılanacağı ifade edildi.

MAHKEME 11 ŞUBAT’TA

Öldürülen Semra Aysal’ın Sakarya’nın Akyazı’da yaşayan ağabeyi Naim Yolcu, "18 Haziran 2018'de talihsiz bir olay yaşadık. O gün kardeşimi Adli Tıp'tan almaya giden de bendim. Aradan 2,5 yıl geçti. Ondan sonra yaşadıklarımız haberlerde de çıktı; selfie çekilirken düştü diye ama biz olayın öyle olmadığını biliyorduk. Ondan sonraki süreçte biz sessizce adalet aradık, bu olayın magazinleşmesini istemiyorduk, hiçbir yerde de paylaşmadık. Sessizce olayın takipçisi olduk. Neticesinde davamız Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 11 Şubat 2021'de de ilk duruşma başlayacak" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

ÇOCUĞUN İSMİNİ KABUL ETMEMİŞ

Hakan Aysal’ın olayı planladığını öne süren Naim Yolcu, “İlk başta tabi düşünemedik ama aile veraset ilanı çıkarttığımızda kız kardeşimin üzerindeki kredileri gördük. Bunu sorduğumuzda bize ilk başta söylemedi. Biz araştırdıkça bu bireysel ferdi kaza sigortası yaptırdığını öğrendik ve bu bizi normal ölümden farklı bir düşünceye sevk etti. Bu yönde araştırma yaptık, savcılıkla da paylaştık bu bilgileri onlarda gerekli araştırmaları yaptı. Tabi insan bir çocuğu olacağı zaman isim koymak ister. Erkek çocuğu olacaktı ve kız kardeşim Hz. Hamza'yı çok severdi, bu yüzden ismini Hamza koymak istedi. Damat ise Hamza değil Toprak olacak demişti. Biz o gün onu öyle düşünmemiştik ama bu olaylardan sonra bunu düşününce buradaki manidarlığı görüyoruz. Bizde oluşan düşünce önceden bu olayın planının, programının yapıldığı yönünde" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA