Kedi saldırısına uğrayan çiftin kabus anları: Dünyayı dar etti

Antalya Konyaaltı ilçesinde meydana gelen bir olay, izleyenleri şaşkınlığa uğrattı. Sitede oturan Nilüfer Korkmaz ve eşi, köpekleriyle birlikte çıkıp yürümeye başladıkları sırada, bir anda kedi saldırısına uğradı. Neye uğradıklarını şaşıran çift, kediden kurtulmak için amansız bir mücadeleye tutuşurken, çok zor anlar yaşadı. Görüntüler, güvenlik kamerasına da yansırken, büyük korku yaşayan çift, 'Çok korktuk, kediyi yaralamaktan da korktuk' ifadelerini kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 14:34
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 14:34

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde, bulundukları siteden, annelerine gitmek isteyen Korkmaz çifti, sahibi oldukları köpekleriyle birlikte evden ayrıldı. Yürüdükleri sırada arkalarından 'geliyor' diye bir ses duydular. Ne olduğunu anlayamadan bir kedinin saldırısına uğrayan çift, hem kendilerini hem de köpeklerini korumak için büyük bir mücadeleye tutuştular. Korku içinde bağrışan çift, uzun uğraşlar sonrası, kedinin de pes edip geri çekilmesiyle bu durumdan kurtuldu. 

Apartmanın kedisi olduğu belirtilen ve yavruları olduğu bilinen kediyle ilgili konuşan Nilüfer Korkmaz, kediyi leopara benzetti. İlk anlarda çocukların kediyi üzerlerine saldığını düşünen Korkmaz, saldıran kediyi etkisiz hale getirmek isterken yaralamaktan da çok korktuklarını söyledi. 

Site görevlisi Süleyman Karataş ise Korkmaz çiftinden kendilerine telefon geldiğini, ilk başta inanamadıklarını ancak kamera görüntülerini izleyince ne olduğunu gördüklerini ifade etti. 

Karataş, “Kedi hala burada, besliyoruz. Mamasını sütünü ve suyunu veriyoruz” diye belirtti.