"Kazanırsak önümüz açılır"

İsmail Kartal, Trabzonspor karşılaşmasında alınacak bir galibiyetle ligde önlerinin iyice açılacağını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2015 04:17
Değiştirme Tarihi: 05.02.2015 04:17
'Kazanırsak önümüz açılır'

Fenerbahçe’nin teknik patronu İsmail Kartal, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Kupadaki Bayburt maçında Emenike, Sow ve Mehmet Topal gibi as oyuncuları oynatan İsmail Kartal, “Futbol ciddi bir iştir. Sonuçta kupada bir yola girdik ve sonuna geldik. Sonuç almak için en doğrusunu yapmaya çalıştım. Oyuncularım da 90 dakika boyunca ciddiyeti elden bırakmadan, başarılı bir performans sergiledi” dedi.

‘Gençler ligde de oynayacak’
Emenike’nin performansına değinen İsmail Kartal, “Artık daha istekli ve arzulu. Daha çok mücadele ediyor, arkadaşlarıyla daha çok paslaşıyor ve daha öz verili oynuyor. Bayburt karşısında son vuruşlarda şanssızdı. Şu statta (Şükrü Saracoğlu) 1-2 gol atsa psikolojik anlamda tamamen rahatlayacak. Ancak ben şu anki formundan da memnunum” dedi. Gençlere ayrı bir parantez açan Kartal, “Uygar Mert ve Ramazan, buldukları şansı iyi bir şekilde değerlendirdi. Genç arkadaşlarımız zamanı gelince ligde de görev yapacak. Zaten Uygar artık lig maçlarında kadroya girmeye başladı. Karabük’te oyuna almayı düşünüyordum ama bozuk zemin nedeniyle vazgeçtim. 1 sene içinde fiziki güçlerini de artıracaklar” ifadelerini kullandı.

‘Taraftarı bekliyoruz’
Trabzonspor maçının zorlu geçeceğinin altını çizen başarılı teknik adam, “Ligde güzel bir form yakaladık. Cumartesi günü de kazanırsak önümüz iyice açılır. 7 maçlık galibiyeti serimize Trabzonspor karşısında da devam etmek istiyoruz. Taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Zaten duyduğum kadarıyla biletlerin büyük bölümü de tükendi” dedi. İsmail Kartal son olarak sakatların durumuna değinerek, “Emre Belözoğlu’nun yetişmesi zor. Alper’in oynama ihtimali var” diye konuştu.
İlgili Sayfalar: Playlist