Kazada öldüğü sanılan 30 yaşındaki Şahin Topuz'un cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Konya'da demir doğrama işiyle uğraşan Şahin Topuz geçtiğimiz çarşamba günü aracının içinde ölü bulundu. Topuz'un görünürde trafik kazası sonucu hayatını kaybettiği izlenimi oluşmuştu ekiplerde ancak bir cinayete kurban gittiği otopsi sonrası ortaya çıktı. Korkunç olayın ardından, cinayette parmağı olan 5 kişi gözaltına alındı.

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 09:14
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 09:14
Kazada öldüğü sanılan 30 yaşındaki Şahin Topuz'un cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Konya Ilgın'da çarşamba günü sabah saat 09.30'da 32 AR 826 plakalı araç içerisinde hareketsiz bir kişi olduğu fark edildi vatandaşlar tarafından. Durum sonrasına jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi. Ekipler olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve kontrolün ardından hareketsiz duran kişinin Şahin Topuz olduğu ve hayatını kaybettiği anlaşıldı. 

İlk belirlemelere göre Şahin Topuz, aracının takla atması sonucu trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Olay yeri ekipleri çalışmalarını bitirip, Topuz'un cansız bedenini Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Burada yapılan incelemeler sonrası korkunç gerçek de ortaya çıktı.

Demir doğrama ustası Şahin Topuz'un vücudunda kurşun izleri tespit edildi. Yani ölümün nedeni trafik kazası olarak gözükmüyordu. Jandarma ekipleri bu gelişme üzerine harekete geçti ve 5 kişiyi gözaltına aldı.  Soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.