Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kilosu 800 liraya erik!

Kilosu 800 liraya erik!

Kayseri’de yazlık meyvelerden erik kilosu 800, kiraz ise 700 TL’ye satılıyor. 1 kilogram erik ile 5 çeyrek altın alınabiliyor.

02.01.2016 17:35

Türkiye genelinde kışın iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte, yazlık meyve fiyatlarında astronomik artışlar da görülmeye başlandı. 

Kayseri’de meyve satışı yapan Atilla Yıldız, kilogram fiyatı 800 liraya kadar çıkan yazlık meyvelerin tezgahlarında yer aldığını söyledi. 

Yazlık meyvelerle ilgili bilgi veren Yıldız, “Şu anda elimizde yazlık tüm meyveler bulunuyor. Aşeren bayanlar için erik, kiraz, kayısı, şeftali, nektari, ahududu, çağla ve incir olmak üzere meyveler bulunuyor. Şu anda meyvelerimiz satılmak için tezgahımızda hazırda bekliyor. Meyvelerimizin hepsi gramlık paketler halinde satılıyor. 50 gramlık paketteki eriğin fiyatı 40 TL, 100 gramlık kirazın fiyatı 70 TL, diğer yazlık meyvelerimizi de ortalama 50-60 liradan satıyoruz. Baktığımız zaman mevsim şartlarından dolayı eriğin kilogramı 800, kirazın kilogramı ise 700 liraya geliyor. Erik ile kirazın kilosu cumhuriyet altını ile yarışıyor diyebiliriz. Talep gayet iyi. En kötü günde 1 adet olsa dahi satıyoruz. Yeri geldiğinde 3-4 tane de sattığımız oluyor” diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil