Kayseri'den Hollanda'ya telefon edip 7 milyon Euro dolandırdılar

Kayseri'den Hollanda'ya telefon açıp, burada tarım ve hayvancılık yapan 371 ile iletişime geçen, kendilerini de vergi dairesi çalışanı ve müfettiş olarak tanıtan 3 şüpheli düzenlenen operasyon ile yakalandı. 371 kişiyi 7 milyon Euro dolandıran (yaklaşık 73 milyon TL) kişilerin benzer suçlara karıştığı için Hollanda'dan sınır dışı edildiği aktarıldı.

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2021 14:48
Değiştirme Tarihi: 28.05.2021 14:48
Kayseri'den Hollanda'ya telefon edip 7 milyon Euro dolandırdılar

Bir süre Hollanda’da yaşadıktan sonra, dolandırıcılık suçlarından sınır dışı edilip Kayseri’ye dönen M.Ö. (36) ve B.Ö. (23) kardeşler ile T.C.K. (31), bu ülkede tarım ve hayvancılık yapan Hollanda vatandaşlarını arayarak kendilerini vergi dairesi çalışanı ve müfettiş olarak tanıtıp geçmiş dönem vergi borçlarının olduğunu söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu kişilere, borçlarını ödememeleri durumunda ceza kesileceğini belirten şüpheliler, açtıkları banka hesabına para istedi. 371 Hollanda vatandaşı, belirtilen hesaba toplam 7 milyon Euro (73 milyon TL) para gönderdi. Dolandırıldıkları anlayan mağdurlar, polise başvurdu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Hollanda polisi şüphelilerin Kayseri’de yaşadığı belirlendi. Hollandalı yetkililer Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçerek bilgi verdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı. Adresleri belirlenen şüpheliler, kaldıkları evde yakalanırken, dijital materyallere de el konuldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.