Kayseri'de yamaç paraşütü faciası: Yüksek lisans öğrencisinden acı haber

Kayseri'de yaşayan yüksek lisans öğrencisi Hilal Kapıer, yamaç paraşütü yaptığı esnada iniş sırasında rüzgara kapılarak önce ağaç dallarına ardından da bir bağ evinin duvarına çarptı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Hilal Kapıer, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yaklaşık 5 yıldır yamaç paraşütü yaptığı belirtilen Kapıer'in daha önce de ip kopması tehlikesi atlattığı kaydedildi. 

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2021 19:00
Değiştirme Tarihi: 24.10.2021 19:00
Kayseri'de yamaç paraşütü faciası: Yüksek lisans öğrencisinden acı haber

Olay, Talas ilçesi Harman Mahallesi 2776 Sokak'ta meydana geldi. Yaklaşık 5 yıldır yamaç paraşütü yapan yüksek lisans öğrencisi Hilal Kapıer, bu sabah Ali Dağı'nın zirvesinden tekli atlayış yaptı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İNİŞ ÖNCESİ FACİA

Rüzgarın da etkisiyle paraşüt yerleşim alanlarına doğru yöneldi. İniş öncesi rüzgara kapılan Hilal K.'nin paraşütü önce ağaç dallarına sonra da bir bağ evinin duvarına çarptı. Ağır yaralanan Kapıer, ihbar üzerine olay yerine gelen ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kapıer, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Haber ile ilgili metin girin!.

DAHA ÖNCE İP KOPMA TEHLİKESİ YAŞAMIŞ

Kayseri'de bu sabah hayatını kaybeden Hilal Kapırer'in daha önce de yamaç paraşütü yaptığı sırada ip kopması tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı öğrenildi. Kış döneminde snowboard, yaz döneminde ise yamaç paraşütü yapan Kapıer'den geriye sosyal medya hesabına koyduğu fotoğraflar kaldı. (DHA)

İlgili Sayfalar: Playlist