Kayseri'de çocuk parkını ateşe veren kişiler güvenlik kamerasına yakalandı

Kayseri'de çocuk parkını ateşe veren kişiler güvenlik kamerasına yakalandı
Yayınlanma Tarihi: 14.01.2020 19:06
Değiştirme Tarihi: 14.01.2020 19:06

Kayseri'de çocuk parkını ateşe vererek 100 bin liralık hasar oluşmasına neden olan iki kişinin güvenlik kameralarına yakalandığı ortaya çıktı.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler bir çocuk parkını benzin dökerek ateşe verdi. Alevler itfaiye ekiplerince yarım saatte söndürülürken, yanan oyun araçları kullanılamaz hale geldi. Argıncık Kayabaşı Mahallesi’ndeki Doğu Sanayi Parkı’na gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, saat 10.30 sıralarında yangın çıkardı.

KAMERAYA YAKALANDILAR

Alevler oyun araçlarını sararken, yangını görenler itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine parka gelen itfaiye görevlileri, yangını saat 11.00 sıralarında söndürdü. Yangın sırasında parkta kimsenin olmadığı öğrenilirken, parkı ateşe veren kişi ya da kişilerin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan kişilerin yakalanması için titiz bir çalışma yürütülüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Muhtar Şeref Yılmaz, parkın yakılmasına tepki göstererek, “İnsanlar neden çocukların oynadığı parkı yakar? Yetkililerimiz bize yardım etsin” dedi.