Kayınpederini öldürmüştü! 13 yaşındaki kardeşinin üzerine atmaya çalıştı!

Mehmet Dakım, Konya'da şiddet gördüğü gerekçesiyle kendisini terk edip ailesinin yanına yerleşen eşini almak için gittiği evde kayınpederi Barış Mıngır'ı tabancayla öldürmüştü. Dakım’ın ifadesinde cinayeti, yanındaki 13 yaşındaki erkek kardeşi H.D.’nin üzerine atmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 10:31
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 10:31
Kayınpederini öldürmüştü! 13 yaşındaki kardeşinin üzerine atmaya çalıştı!

Konya'da Mehmet Dakım’ın 3 yıldır dini nikahla yaşayıp, 5 ay önce resmi nikah kıydığı eşi Didar Dakım, şiddet gördüğü için evi terk edip, ailesinin yanına yerleşmişti. Mehmet Dakım pazar sabahı eşini eve geri götürmek için kayınpederi Barış Mıngır'ın evine geldi. Mıngır, kızının, geri dönmesine izin vermedi. Bunun üzerine çıkan tartışmada Mehmet Dakım, tabancayla rastgele ateş edip, evden ayrıldı.

İlerleyen saatlerde telefonla aradığı kayınpederi ile tartışan Mehmet Dakım, akşam saatlerinde yanına annesi İsmidal Dakım ve erkek kardeşi H.D.'yi (13) de alıp, 42 ACT 35 plakalı hafif ticari aracıyla yeniden kayınpederinin evine geldi. Burada, Mehmet Dakım ve Barış Mıngır birbirlerine tabancayla ateş açtı. 8 mermi isabet eden Barış Mıngır, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Konya Şehir Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. Polis, olaydan sonra kaçan Mehmet Dakım ile annesi ve kardeşini yakalayıp, gözaltına aldı.

Mehmet Dakım'ın emniyetteki ifadesinde, cinayeti yaşı küçük olan kardeşi H.D.'nin işlediğini söylediği ortaya çıktı. Polisin yaptığı incelemede ise Mehmet Dakım'ın kayınpederine ateş ettikten sonra yere düşen tabancayı kardeşi H.D.'nin aldığını saptandı. Mehmet Dakım ve annesi İsmidal, dün sevk edildikleri mahkemece tarafından 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı. H.D.'nin emniyetteki işlemlerin sürdüğü belirtildi.

(DHA)