Katil zanlısı ailenin tahmin ettiği kişi çıktı

Katil zanlısı ailenin tahmin ettiği kişi çıktı
Yayınlanma Tarihi: 17.01.2020 20:12 | Değiştirme Tarihi: 17.01.2020 20:12

Mersin'in Anamur ilçesindeki ormanlık alanda, Ağustos'ta av tüfeği ile vurulmuş halde ölü bulunan 48 yaşından Kemal Büyükdeniz'in katil zanlısı yakalandı.

Olayla ilgili olarak Atv'de Müge Anlı'nın programında maktulün yakınları konuk edilmiş ve kan donduran cinayeti işleyen katilin maktulün eşi ve oğlu tarafından tanındığı öne sürülmüştü. Büyükdeniz'in katil zanlısının komşusu Hüseyin Kasnakçı olduğu ortaya çıktı. Olayı itiraf ettiği öne sürülen Kasnakçı adliyeye sevk edildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Olay Yeri İnceleme timlerinden oluşturulan 10 kişilik, Özel Faili Meçhul Çalışma Grubu, yaklaşık 5 ay önce ormanlık alanda bir çoban tarafından ölü bulunan Kemal Büyükdeniz'in cinayetini araştırmaya başladı.

Yapılan araştırmaların ardından cinayete karıştığı şüphesiyle Büyükdeniz'in akrabalarının ve komşularının ifadeleri alındı.

Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyen polis ekipleri, kayıtları netleştirilmesi için Kiriminal Laboratuvarı'na gönderildi.

Bu arada, Atv'de Müge Anlı, Tatlı Sert programında olayla ilgili bir bölüm hazırladı ve cinayete kurban giden Büyükdeniz'in akrabaları ve komşularını stüdyoda konuk etti.

Büyükdeniz'in oğlu, programa konuk olan komşusundan şüphelendiklerini belirterek açıkça isim verdi. Bu sırada güvenlik kuvvetlerinin çalışmaları ve soruşturma da devam ediyordu.

HTS ve Baz İstasyonu kayıtları alındı. Anamur Cumhuriyet Başsavcısı koordinesinde toplanan verilerin yeniden değerlendirilmesi için Özel Faili Meçhul Çalışma Grubu bir araya geldi.

Yapılan incelemelerin ardından, 'kasten öldürme' olayı ile ilişkili olduğu değerlendirilen Büyükdeniz'in eşi B.B., oğlu Y.B., kardeşleri H.B. ve B.B. ile arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumetli olduğu Hüseyin Kasnakçı, eşi E.K., kızı N.B. olmak üzere 7 şüpheli gözaltına alındı.

İncelemelerin ardından şüpheli Hüseyin Kasnakçı'nın olay yerine gittiği tespit edildi. Hüseyin Kasnakçı'ya ait kayıp av tüfeği, damadının evinde ele geçirildi.

Gözaltına alınan Hüseyin Kasnakçı'nın Kemal Büyükdeniz'i av tüfeği ile vurarak öldürdüğünü itiraf ettiği öne sürüldü. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden H.K., 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklanırken, diğer şüpheliler serbest bırakıldı.

Zanlının, jandarmadaki ifadesinde, arazi anlaşmazlığı bulunan K.B.'yi ormanlık alanda av tüfeği ile 3 el ateş ederek öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.