Kastamonu Valiliği vatandaşları uyardı! Koronavirüs vakaları artıyor...

Koronavirüs salgınına ilişkin farklı şehirlerden haberler gelmeye devam ediyor. Kastamonu Valiliği son olarak koronavirüs salgınına ilişkin vatandaşlara uyarılarda bulundu ve vaka sayılarının son günlerde artış gösterdiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 15.07.2020 17:36
Değiştirme Tarihi: 15.07.2020 17:36
Kastamonu Valiliği vatandaşları uyardı! Koronavirüs vakaları artıyor...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili uyarılar ve önlemler alınmaya devam ediyor. Kastamonu'da son günlerde yaşanan koronavirüs vakalarının artışı sonrasında Vali Avni Çakır vatandaşlara uyarılarda bulundu.

VALİLİKTEN KORONAVİRÜS UYARISI

Vali Avni Çakır başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu, Kastamonu’da son günlerde artış gösteren Covid-19 vakalarını görüştü.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Kastamonu Valiliği, Kastamonu’da il genelinde vaka sayılarında son dönemde artışlar olduğu, dolayısıyla bu aşamaya kadar yapılan başarılı çalışmaların boşa gitmemesi ve daha katı tedbirlerin uygulanması zarureti doğmaması için vatandaşlarımızın daha dikkatli olması, maskesiz sokağa kesinlikle çıkılmaması, bunun yanında el hijyenine ve mesafe kurallarına titizlikle uyulmasını istedi.

Açıklamada, maske denetimlerinin sıklaştırılacağı ve maskesiz sokağa çıkanlar hakkında cezai işlem uygulanacağına dikkat çekildi.