Kasım ara tatili ne zaman? | MEB ara tatil takvimi

Ara tatil ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrencinin araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ara tatil takvimine göre öğrencilerin kasım ayında tatil yapacağı tarih belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 22.10.2019 11:44
Değiştirme Tarihi: 22.10.2019 11:44
Kasım ara tatili ne zaman? | MEB ara tatil takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı çalışma takvimine göre araştırmalarını sürdürdüler öğrenciler, kasım ara tatilinin hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Peki, okullar ne zaman ara tatile girecek? Ara tatil ne zaman başlıyor. İşte kasım ara tatili tarihi.

KASIM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı çalışma takvimine göre 18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün).

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Öğrenci ve öğretmenlerin yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi ise 3 Şubat 2020'de başlayacak.

NİSAN ARA TATİLİ KAÇ GÜN?

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

ETKİNLİK DOLU ARA TATİL PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 18-22 Kasım’da yapılacak ilk ara tatil döneminde öğretmenler için, öğrenci ve velilerin de katılımıyla sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı mesleki çalışma programı hazırlandı. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan programda, eğitim ve öğretimin niteliği ve verimliliğinin artırılması, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması, yenilenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilendirilmesi hedefleniyor.

Ayrıca derslerin işlenişine ilişkin öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmaları, eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesi, öğrenci, veli ve çevre etkileşiminin artırılması amaçlanıyor.