Karantinayı delip olay çıkaran künefeci polise tükürdü: Korkma oğlum, Allah'tan kork

Antalya Gazipaşa'da koronavirüs karantinasında olması gereken kişi arbede çıkardı, olay yerine gelen polise tüküren kişi, 'Korktun mu? Korkma oğlum, Allah'tan kork' dedi. Ahmet O. isimli kişinin koronavirüs testinin de pozitif çıktığı ifade edildi. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 24.04.2021 12:50
Değiştirme Tarihi: 24.04.2021 12:50
Karantinayı delip olay çıkaran künefeci polise tükürdü: Korkma oğlum, Allah'tan kork

Antalya'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Pazarcı Mahallesi'nde faaliyet yürüten bir künefecinin işletmeciliğini yapan 3 kardeşten Ahmet O., dün akşam 20.00 sıralarında künefeciye giderek kardeşi İsmail ile tartıştı. Alkollü olduğu belirtilen Ahmet O., dükkanın camlarını kırıp arbedeye sebep verdi. 

Olay yerine gelen polis, Ahmet O.'yu gözaltına alırken sağlık raporu için Gazipaşa Devlet Hastanesi'ne götürdü.

KORONAVİRÜS OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Burada Ahmet O.’nun Kovid-19 olduğu ve karantinada bulunması gerektiği, ayrıca 2.15 promil alkollü olduğu öğrenildi. Test sonuçları beklenirken, polisin tüm uyarılarına rağmen çoğu zaman maskesini çıkararak hastane bahçesinde tur atan Ahmet O., Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürünün yanına çağrılmasını istedi.

Ayakta durmakta güçlük çektiği gözlenen, polisin uyarılarını dikkate almayarak polise yaklaşmak için hamleler yapan Ahmet O., polisin üzerine maskesi çenesinin altında defalarca tükürerek, “Korktun mu? Korkma oğlum, Allah’tan kork” dedi.

Kontrollerin ardından karantinadan kaçan şahsa 3 bin 150 lira para cezası yazılarak hakkında adli işlem başlatıldı. Daha önce de defalarca benzer olaylara karıştığı anlaşılan 2.15 promil alkollü ve Kovid-19 olan şahıs, ailesine teslim edildi.

Kaynak: İHA