Karantinadan çıktığı gün kızının ölüm haberini aldı: 9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenildi

Erzurum yaşayan 9 yaşındaki Esmanur Kartal, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Erzurum Şehir Hastanesi'nde görev yapan sağlık çalışanı acılı baba Gafur Kartal, kızının ölümüyle ilgili yürek yakan ifadeler kullandı. Gafur Kartal, "Karantinadan çıktığım gün kızımın ölüm haberini öğrendim. Herkese sesleniyorum; çok dikkat etsinler. Bu işin şakası yok. Alay edenler yanlış yapıyorlar" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 14:20
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 14:20
Karantinadan çıktığı gün kızının ölüm haberini aldı: 9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenildi

9 yaşındaki  Esmanur Kartal'ın koronavirüs nedeniyle ölümü ailesi yıktı. 5 yaşından bu yana yaygın değişken immün rahatsızlığı bulunan Esmanur Kartal, 25 Ağustos günü rahatsızlanarak babası Gafur Kartal'ın görev yaptığı Erzurum Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Durumuunu ağırlaşması üzerine yoğun bakıma kaldırılan Esmanur, 10 gün sonra hayatını kaybetti. 

Kartal ailesinin 3 çocuğunun en küçüğü olan Esmanur Kartal, Aziziye ilçesindeki Ilıca Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

BABA GAFUR KARTAL, KARANTİNADAN ÇIKTIĞI GÜN ACI HABERİ ALDI

Esmanur Kartal’ın babası Gafur Kartal, 20 günde bir hastanede tedavi gören kızının ölümüyle ilgili DHA'a konuştu. Bugüne kadar kızlarını koruduklarını söyleyen Gafur Kartal, 25 Ağustos günü hastaneye kızını götürdüğünü, ilk testin negatif çıktığını ancak virüsün ciğerlere indiğini belirtti. Doktorların ellerinden geleni yaptığını söyleyen baba Kartal, ' Kızıma virüsün nereden bulaştığını bilmiyoruz. Benim testim pozitif çıkınca evde karantinaya alındım. 13 Eylül’de kızımın ölüm haberi geldi. Karantinadan çıktığım gün kızımın ölüm haberini öğrendim. Allah işte, kızım beni beklemiş. Herkese sesleniyorum; Çok dikkat etsinler. Bu işin şakası yok. Alay edenler yanlış yapıyorlar. Sağlık çalışanı olduğumuz için koronavirüsten ölenleri, yatanları görüyoruz. Çok acı bir durum. Allah kimseye yaşatmasın. Benim canım gitti başka canlar gitmesin. Lütfen maskenizi takın, mesafeye dikkat edin.' dedi.

DHA