Karantinadan çarşafla kaçmaya çalışıyordu... İstanbul'da feci son!

İstanbul Maltepe Cezaevin'nden çıkan ve koronavirüs şüphesiyle yurtta karantinaya alınan Pakistan uyruklu Ali Muhtar, kaldığı 12. katın penceresinden çarşafları uç uca ekleyerek kaçmaya çalıştı. 6'ncı kata kadar inen Muhtar, çarşafların kopması sonucu yere düşerek feci şekilde hayatını kaybetti. 

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2021 13:43
Değiştirme Tarihi: 05.05.2021 13:43
Karantinadan çarşafla kaçmaya çalışıyordu... İstanbul'da feci son!

Olay, 2 Mayıs Pazar günü saat 06.00 sıralarında Maltepe Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu'nda meydana geldi. Koronavirüs şüphesi bulunan Pakistan uyruklu Ali Muhtar (36) Maltepe Cezaevi'nden çıkarıldıktan sonra İl Göç İdaresi'ndeki işlemleri bitene kadar pandemi yurduna yerleştirildi. Muhtar, yurtta 2 gün kaldıktan sonra kaçmak için odalardan topladığı perde ve çarşafları birbirlerine bağladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Perde ve çarşaflara tutunarak 12'inci kattaki odasının penceresinden aşağı sarkan Muhtar, 6'ıncı kata kadar indi. Muhtar, çarşafların kopması sonucu 6'ıncı kattan, yaklaşık 25 metre yükseklikten aşağı düştü. Kanlar içinde yerde yatan Muhtar'ı gören görevliler, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Ali Muhtar'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ve savcı incelemesinin ardından Muhtar'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yurdun yakınında bulunan sitenin sakini, "Sabah saatleriydi, biz sese uyandık. Dışarıdan baktığımda ambulans gelmişti. Birileri bağırıyordu. Pakistan uyruklu olduğunu duydum. Bir vatandaşın yukarıdan aşağı perde sarkıtarak indiğini öğrendim" dedi.

Kaynak: DHA