Karantinadaki oğluna ekmek almak için çıkan 76 yaşındaki adam kurallara uyulmadığını görünce ağladı

Bursa'da karantinadaki oğluna ekmek almak için dışarı çıkan 76 yaşındaki Kamil Aslan, koronavirüs tedbirlerine uyulmadığını görünce üzülüp gözyaşlarına boğuuldu. 'İnsanlar kurallara uymadığı için bu yaşımda oğluma gidip ekmek aldım' diyen Kamil Aslan, acı bir gerçeği de ortaya koymuş oldu.

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 16:04
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 16:04
Karantinadaki oğluna ekmek almak için çıkan 76 yaşındaki adam kurallara uyulmadığını görünce ağladı

Bilim Kurulu üyeleriyle toplantı gerçekleştiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu toplantı ardından canlı yayında koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Koca, Türkiye genelinde durumun ağır olduğunu ifade ederken, günlük vaka sayısının da 28 bin 351 olduğunun belirtmişti. 

Bursa'daki vaka artışlarına da dikkat çeken Bakan Koca, vatandaşları dikkatli olmaları hususunda uyarmıştı. Yapılan bu uyarılara rağmen Bursa'da yine tedbirlere uyulmadığı görüldü. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kent Meydanı’nda maskelerini çenelerine indirerek, yürüyen birçok kişi, denetim yapan polisleri görünce düzeltti. Meydanda maskesiz yürüyen kişinin "Ben kalp hastasıyım, daralmaya gelemiyorum" demesi dikkat çekti.

'OĞLUMA AĞLAYARAK EKMEK ALDIM'

Vaka sayılarındaki artışa rağmen vatandaşın kurallara uymadığını ve bu durum yüzünden çok zorluk yaşandığını anlatan Kamil Aslan, karantinadaki oğluna ekmek almak zorunda kaldığını ağlayarak, anlattı. Aslan, “Bizim insanlarımız asla akıllanmıyor. Bakıyorsun maskesi ya çenesinde ya da kolunda geziyor. Allah korusun bu milleti, tamam doktorlar da koruyor ama doktorun elinden de bir şey gelmiyor. Benim oğlum fakültede müdür, 15 gün karantinaya girdi. Evden dışarı çıkamıyor. Beni arayıp diyor ki ‘Baba bana ekmek getir’. Ağladım biliyor musunuz? 76 yaşındayım, oğluma hizmet ediyorum. Neden? İnsanlar birbirini korumadığı için. Onun da yapacak bir şeyi yok, canını seven kurallara uysun. 51 yaşındaki oğluma ekmek aldığım için duygulandım çünkü babayım ben, oğluma bakmak zorundayım” dedi.