Karantina kurallarına uymayanlar KYK yurtlarında kalıp masraflarını ödeyecek

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Düzce ve Afyonkarahisar valileri, karantina kurallarına uymayan vatandaşların KYK yurtlarına alınacağını ve oluşan masrafların bu kişilerden tahsis edileceğini ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 10.09.2020 09:46
Değiştirme Tarihi: 10.09.2020 09:46
Karantina kurallarına uymayanlar KYK yurtlarında kalıp masraflarını ödeyecek

Düzce Valisi Cevdet Atay ve Afyonkarahisar valisi Gökmen Çiçek, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarla, koronavirüs salgını nedeniyle karantina uymayan kişilerin KYK yurtlarında karantinaya alınacağını, yurtlarda kalınan süre boyunca oluşan masrafları da vatandaşlardan tashil edileceğini belirtti. 

Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya hesabından açıklama yaparak koronavirüs nedeniyle karantinada olan vatandaşları uyardı. Atay, sosyal medya paylaşımında, "İlimizde toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımızı KYK yurtlarına alarak karantina sürelerinin tamamlanmasını sağlayacağız. Yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşan masrafları da kendilerinden tahsil edeceğiz" açıklamasında bulundu.

AFYONKARAHİSAR'DA DA YURTLARA ALINACAKLAR
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina kurallarına uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirileceği bildirildi.

Vali Gökmen Çiçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İlimizde, toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımızı, KYK yurtlarına alarak karantina sürelerinin tamamlanmasını sağlayacağız. Yurtlarda kalma süreleri boyunca masrafları da kendilerinden tahsil edeceğiz." ifadesini kullandı.

(DHA)

Etiketler: karantina - kyk yurdu