Kar yağışı nedeniyle 5 ilde okullar tatil edildi

Havaların soğumasıyla birlikte ülkenin birçok yerinde kar yağışı da etkili olmaya başladı. Özellikle Balkanlar'dan gelen kar yağışı, Trakya'yı etkisi altına alırken, fırtınanın hızı saatte 106 kilometreyi buldu. Fırtına nedeniyle çatılar uçarken, ağaçlar da yerinden söküldü. Kar yağışı sebebiyle 5 ilde de okullar bir gün tatil edildi. Peki okullar nerede tatil? İşte yanıtı...

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2022 09:12
Değiştirme Tarihi: 13.01.2022 09:12
Kar yağışı nedeniyle 5 ilde okullar tatil edildi

Balkanlar'dan gelen kar, Trakya'yı beyaza bürüdü. Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaşırken, hızı saatte 106 kilometreye ulaşan fırtına çatıları uçurdu, camları kırdı, ağaçları kökünden söktü. Araçlar zarar gördü. Merkez ve Kofçaz ilçesinde eğitime 1 gün ara verildi. Sıcaklığın gece eksi 8 dereceye düştüğü Edirne beyaza büründü, fırtına TIR'ların brandalarını parçaladı. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde de çatılar uçtu, ağaçlar ve aydınlatma direkleri devrildi. Çanakkale'de yüksek kesimlerde etkili olan kar, Kazdağları'nda 10 santimetreye ulaştı. Eğitime 1 gün ara verilirken, fırtına nedeniyle 2 gündür yapılamayan Gökçeada ve Bozcaada feribot seferleri, dün de yapılamadı.

ÇATILAR UÇTU, AĞAÇLAR DEVRİLDİ

İstanbul'un yüksek kesimleri de beyaz örtüyle kaplanırken, fırtına nedeniyle çatılar uçtu, ağaçlar devrildi, deniz otobüsü seferleri iptal edildi. 
Kocaeli'nin yüksek kesimlerinde, kar yağışı etkili oldu. Antalya-Konya karayolundaki Alacabel'de kar kalınlığı 1 metreyi aştı. Akseki, Alanya ve Gündoğmuş ilçelerinin yüksek kesimlerinde yollar kapandı.

VAN GÖLÜ KIYILARI BUZ TUTTU

Tunceli'nin Ovacık ve Isparta'nın Yalvaç ile Konya'nın 10 ilçesinde de okullar bir gün tatil edildi. Karın 70 santimetreyi bulduğu Ovacık ilçesinde, Hozat yolu da kapandı. Sıcaklık eksi 15 dereceye düşünce, Van Gölü'nün kıyıları buz tuttu. Marmara'nın doğusu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Muğla, Konya, Karaman, Çankırı, Amasya, Giresun, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman çevreleri ile Ankara'nın kuzeyinde kuvvetli yağış, Muş, Bitlis, Hakkâri, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzincan ve Tunceli'de kar bekleniyor.

İlgili Sayfalar: Playlist