Kar temizleme aracından çıkan şoke etti!

Elazığ'da Emniyet Müdürlüğü narko timlerin düzenlediği operasyonda Van'dan İstanbul'a giden ve kar temizleme ile tuzlama aracı süsü verilmiş kamyonda yapılan aramada 600 kilo eroin ele geçirildi.

Yayınlanma Tarihi: 11.04.2015 21:08
Değiştirme Tarihi: 11.04.2015 21:08
Kar temizleme aracından çıkan şoke etti!

Elazığ'da Emniyet Müdürlüğü narko timlerin düzenlediği operasyonda Van'dan İstanbul'a giden ve kar temizleme ile tuzlama aracı süsü verilmiş kamyonda yapılan aramada 600 kilo eroin ele geçirildi. Uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili araç sürücüsü M.G., gözaltına alındı.


Elazığ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan narko timler, yaptıkları istihbaratta Van'dan İstanbul'a yüklü miktarda eroin götürüleceğini belirledi. Van'dan yola çıkan M.G., yönetimindeki kar temizleme ve tuzlama aracı süsü verilmiş kamyon, Elazığ-Malatya karayolu üzerindeki Hankendi Köyü jandarma kontrol noktasından geçmemek için güzergahını değiştirerek, Elazığ'ın Keban İlçesi güzergahına yöneldi.
 

Keban'da önlem alan polis ekipleri kamyonu durdurup dedektör narkotik köpek 'Otto' ile birlikte arama yaptı. Aramada kamyonun kasasına valizler içinde gizlenmiş 600 kilo eroin ele geçirilirken, sürücü M.G., gözaltına alındı.


Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nde bugün ele geçen uyuşturucu ile yapılan açıklamaya Vali Murat Zorluoğlu da katıldı. Uyuşturucuları ele geçiren polisleri tebrik eden Vali Zorloğlu, "Sayın Başbakanımızın desteğiyle kurulan narko timlerin istihbaratı neticesinde yapmış oldukları başarılı bir operasyonla uyuşturucu tacirlerine büyük bir darbe vurdular. Emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum" dedi.
 

Elazığ İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek ise ele geçen 600 kilo eroinin Türkiye'de 2015 yılı içinde ele geçirilen en yüksek miktar olduğunu söyledi. (DHA)

İlgili Sayfalar: Playlist