Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
O illerde okullara kar tatili

O illerde okullara kar tatili

Bartın'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün; Zonguldak ve Batman'da 1 gün okullar tatil edildi. Sinop'ta ise il merkezi ve 4 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

03.01.2016 14:06

Bartın'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi. Zonguldak ve Batman'da da yarın okullar tatil. Sinop'ta ise il merkezi ve 4 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi  aşması ve yağışın devam etmesi nedeniyle yarın ve 5 Ocak Salı günü il genelindeki  ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi.

Açıklamada, uygulanacak telafi programıyla eksik derslerin  tamamlanacağı vurgulandı.

Zonguldak'ta da 1 gün tatil

Zonguldak’ta, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için (pazartesi) 1 günlüğüne tatil edildi.

Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içi yollarda biriken karlar sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı mahallelere ulaşım durdu. Sabah işe gitmek evlerinden çıkanlar, kapanan yollar nedeniyle yürümek zorunda kaldı. Kent merkezinde kar kalındığı 60 santime ulaşırken yüksek kesimler de ise 1 metreyi geçti. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.

Kar yağışı nedeniyle 170 köy yolu ise  ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak-Ankara Karayollarında TIR’ların geçişine izin verilmiyor.

Öte yandan dün kar nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün yapıldı.

Batman'da kar tatili

Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason  ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla  herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine  karar verildiği bildirildi.

Sason ilçesinde yarın ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise  yarın eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve  hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi.

Sinop (il merkezi ve 4 ilçe)

Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle  eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu  belirten Türkkan, "Bu nedenle yarın il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve  Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu  ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi.  Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini  kaydetti.  Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün  ertelendiği ifade edildi.

Yorumlar | 0
üye profil