Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İstanbul için flaş kar uyarısı!

Bugün, akşam saatlerinden itibaren ülkeyi etkisi altına alacak "çok soğuk hava", Marmara ve Ege Bölgesi'nde gece, hava sıcaklıklarını sıfırın altında 10 dereceye kadar düşürecek, don olayları yaşanacak.

04.01.2015 19:41

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Balkanlar ve  Karadeniz üzerinden gelen çok soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek  ülkede kar yağışı ve don bekleniyor.Ülke genelinde etkili olacak bu meteorolojik şartlarla hava  sıcaklıkları yarından itibaren batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar 8  ila 12 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek, gece ayazları  yaşanacak.Marmara ve Ege Bölgesinde de dondurucu soğuklar oluşacak ve gece  sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek.Yapılan son tahminlere göre, hafta içinde Bursa ve Balıkesir'de gece  en düşük sıcaklığın, sıfırın altında 10, Çanakkale'de 5, Yalova'da 4 ve  İstanbul'da 2 dereceye kadar inmesi bekleniyor.Marmara'da gündüz en yüksek hava sıcaklığının da 2 ila sıfırın altında  2 derece olacağı öngörülüyor.

İstanbul'a kar ne zaman geliyor?

CNNTürk'te konuşan Bünyamin Sürmeli'ye ise 'Yarın İstanbul'a kar geliyor mu?' sorusu soruldu. Sürmeli, yarın öğleden sonra kar görüleceğini ama salı ve çarşamba günleri daha şiddetli olacağını söyledi. Pazartesi akşamı karla karışık yağmur görüleceğini kaydeden Sürmeli şöyle konuştu:

Marmara gündüz 0 dereceyi görecek

Yarın öğleden sonra kar geliyor. Ama asıl Salı ve çarşamba biraz daha fazla kar geliyor. Sıkıntılı olan durum fırtına ve soğuk havası. Çarşambaya kadar gündüz 0 derecenin altın görülecek.  Ki Marmara'dan bahsediyoruz. İç bölgeler de çok daha soğuk olacak.
Yorumlar | 0
üye profil