Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kar başladı, İstanbul trafiği kilitlendi!

Kar başladı, İstanbul trafiği kilitlendi!

Öğleden sonra başlayan ve akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı ve soğuk hava İstanbul trafiğini de vurdu.

06.01.2017 19:35

İstanbul Valiliği, vatandaşları toplu ulaşım kullanmaları için uyarırken, trafik yoğunluğu yüzde 90'a kadar çıktı. Yoğun trafik yüzünden ilerlemeyen araçlardan inen vatandaşları yürüyerek evlerine ulaşmaya çalışıyor.

İstanbul'da beklenen kar yağışı öğleden sonra başladı. Kar yağışı nedeniyle ufak maddi hasarlı kazalar ve araç arızaları nedeniyle İstanbul trafiği adeta durma noktasına geldi. Mesai saatinin bitimiyle beraber yoğunlaşan trafik yüzde 90'a çıkarken, TEM'de kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Meteoroloji uyarmıştı

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre kuvvetli yağmur saat 16.00 civarında İstanbul'un batısında Çatalca Silivri hattında karla karışık yağmur ve kar şekline dönecek. Yağışın saat 20.00'ye kadar İstanbul geneline yayılması yoğun olarak gece boyu ve Cumartesi günü devam edeceği tahmin ediliyor. Karın 20 cm üzerinde kar örtüsü bırakacağı bekleniyor.

Sıcaklık 15 derece düşecek

İç Anadolu ve Batı Akdeniz’de mevsim normallerinin 10-15 derece altında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Valilik, hafta ortasına kadar etkili olması beklenen aşırı soğuk havayla birlikte meydana gelebilecek buzlanma, don, sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalısı yönünde vatandaşları uyardı.

Kar yağışı hava trafiğini vurdu! 395 sefer iptal

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda bugün toplam 395 sefer iptal edildi.

Yorumlar | 0
üye profil