Kanalizasyon çalışması ölüm getirdi

Malatya’da kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu göçük altında kalan 36 yaşındaki bir işçi yaşamını yitirdi.

Yayınlanma Tarihi: 07.01.2016 18:47
Değiştirme Tarihi: 07.01.2016 18:47
Kanalizasyon çalışması ölüm getirdi

Merkez Yeşilyurt İlçesi Şeyh Bayram Mahallesi Hasan Meşeli Sokak'ta Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ekipleri kanalizasyon çalışması başlattı. Çalışma sırasında iş makinasıyla kanalizasyon borusunu değiştirmek için 3 metre derinliğinde, 1.5 metre genişliğinde çukur kazıldı. Kanalizasyon borusunu takmak için çukura inen 36 yaşındaki işçi Oğuz Can (36), yağış nedeniyle gevşeyen toprağın kayması sonucu göçük altında kaldı.

Arkadaşlarının göçük altında kaldığını gören işçiler Oğuz Can’ı kurtarmak için elleriyle toprakları eşti. Daha sonra ihbar üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri geldi. Yaklaşık 2 saat süren bir çalışma sonrası göçük altından çıkarılan işçinin cesedi Malatya Adli Tıp Morgu’na götürüldü. Acı haberi duyan Oğuz Can’ın annesi Melek Can olay yerinde gözyaşlarına boğuldu.