Kan donduran olay: Zincire bağlayıp 6 ay boyunca işkence yaptı, tecavüz etti

Gelen bir son dakika haberine göre, Tunceli'nin Hozat ilçesine bağlı Yenidoğdu köyünde yaşayan 27 yaşındaki Oktay Güler, birlikte yaşadığı 22 yaşındaki E.A. isimli kadını zincire bağlayıp dövdü, tecavüz ve işkence etti. Tutuklanan Güler'in, 7 ay önce genç kadınla dini nikah kıyıp birlikte yaşamaya başladığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2021 13:02
Değiştirme Tarihi: 18.05.2021 13:02
Kan donduran olay: Zincire bağlayıp 6 ay boyunca işkence yaptı, tecavüz etti

DHA'nın haberine göre, E.A'yı 16 mayıs günü sigara paketinde eksik olduğu gerekçesiyle saatlerce kemerle döven Oktay Güler, ardından hayvanlarını yemlemek için dışarı çıktı. Güler’in ayaklarını zincirlemeyi unuttuğu E.A., pencereden kaçtı. Bu sırada bir komşusu ile karşılaşan E.A., yardım istedi. Komşusunun evine sığınan E.A., babası Ö.A.'yı arayıp, "Baba beni kurtar, beni öldürüyor" diyerek yardım istedi. Ö.A. da güvenlik güçlerine haber verdi. İhbar üzerine Oktay Güler, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

KORKU NEDENİYLE ŞİKAYETTE BULUNAMADI

Büyük korku yaşayan E.A., şikayetçi olmayınca Oktay Güler de sorgulanıp uzaklaştırma kararıyla serbest bırakıldı. E.A.,'nın ailesi kızlarını Tunceli Devlet Hastanesi'ne götürürken, talihsiz kadın işkence nedeniyle oluşan darp izleri için rapor aldı. Aldığı raporla Hozat Jandarma Komutanlığı'na giden E.A., Güler’den şikayetçi oldu. Yeniden gözaltına alınan Oktay Güler, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

''ZİNCİRİN BİR UCUNU DA KENDİ AYAĞINA BAĞLIYOR''

E.A.'nın avukatı, Tunceli Barosu Kadın ve Çocuk Komisyonu Üyesi Alişer Söylemez, olayın takipçisi olacaklarını söyledi. Oktay Güler'in E.A.'ya sistematik şekilde işkence uyguladığını belirten Söylemez, evden kaçmaması için ayağına bağladığı zincirini bir ucunu da kendi ayağına bağladığını anlatarak, şöyle konuştu:

"Müvekkilimin evine gittik, kendisi yoğun şekilde darbedilmişti. Yüzü, gözü ve vücudu morluklar içindeydi. Boğazını sıkmasından dolayı yemek yiyemiyordu. Kollarında ve sırtında çok yoğun morluklar vardı. Ayağına zincir bağlanmasından dolayı zincir izleri vardı, bunların hepsini gördük. Gittiğimizde dehşete kapıldık. Müvekkilim ile şüpheli 7 ay önce birbirine kaçmışlar ve resmi nikahları yok. 'Kaçtıktan kısa süre sonra beni tehdit etmeye başladı ve ben de karşı çıkamıyordum' dedi. Sonra sistematik işkenceye dönüştüğünü anlattı. Müvekkilimin ayağını zincirliyor ve zincirin bir ucunu kendisine bağlıyor, evden ayrıldığında müvekkilimin 2 ayağını zincirliyor. Kapıyı da üstüne kilitliyor ve sürekli kendisini dövüyor.

''PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ''

Güler'in E.A.'yı çok basit nedenlerden dolayı dövdüğünü belirten Söylemez, "Müvekkilime bir paket sigara veriyor, içinde de 9 sigara var. Birini alıp içiyor ve döndüğünde '8 sigara var' diyor ve müvekkilim de 'sen birini içtin' diyor. Bundan sonra müvekkilimin saçlarından sürüklüyor ve kemerle dövmeye başlıyor. Müvekkilimin suratına sert şekilde vuruyor ve müvekkilim kan tükürüyor. Sürekli zincirle ayağını bağladığı için müvekkilim hiçbir zaman kaçamıyor, ama en son dövdüğünde zincirlemiyor sadece kapıyı kilitliyor, müvekkilim de o evden çıktından sonra camdan atlayarak ormana doğru koşuyor, o esnada komşusuna denk geliyor ve onun telefonundan babasını arayarak 'beni kurtar' diyor. Baba da jandarmaya haber veriyor. İlk ifadesinde çok korktuğu için şikayetçi olmuyor, biz olayı tam öğrendikten sonra bu olayı böyle açıkladık yetkililere. Bu durumlardan sonra şüpheliyi jandarma tekrardan alıyor. İfadesi alındıktan sonra tutuklandı. En ağır şekilde yargılanması için bu durumun peşini bırakmayacağız" diye konuştu.

Kaynak: DHA